Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 9

...Увесь музей помістився майже в одній кімнаті. Не дивлячись на обмаль місця, в ньому було так багато гарних експонатів, що я напишу не одне повідомлення, аби показати їх вам, при цьому не втомивши вас їх кількістю.

Попередні повідомлення:
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті - початок
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 2
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 3
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 4
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 5
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 6
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 7
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 8


Привіт друзі. В тему минулого повідомлення. Почну ось з такої ілюстрації сарматських катафракторій в бою.

IMG_20231008_135908.jpg

Катафракта́́рії (від грец. κατάφρακτος) — різновид важкої кінноти, поширений у східних кочових іранських народів (скіфи, сармати), їх династій та пізніше у деяких грецьких та латинських держав.

wiki

IMG_20231008_135803.jpg

Знайшов ще одне фото зернотерки (великий камінь, на якому іншим каменем розтирали тверді зерна) Скіфської культури. Вони підступно знаходились під вітражами, тому були сфотографовані не в порядку висвітлення експонатів.

IMG_20231008_135914.jpg

На цьому сфотографовані мною експонати ніби часів скіфів та сарматів закінчились. Почалось велике переселення народів, схематичне зображення якого ви бачите на цьому фото.

Велике переселення народів — умовна назва в сучасній історіографії руху племен і народів Європи у IV–VII ст. в різних напрямках, що розпочався з вторгнення племен гунів у північну частину Римської імперії (Imperium Romanum) в 375 році.

Міграція народів в II—V століттях. Починаючи з нижнього Дунаю і території сьогоднішньої Західної України, цей процес привласнення землі захопив також інші, більшою частиною германські племена і поширився у напрямку Західної і Південної Європи. Територія нинішньої України, включно західні терени склавінів, на якій мешкали анти, увійшла до гунського союзу. Безпосереднім наслідком цього процесу вважається падіння Західної Римської імперії.

У широкому сенсі Велике переселення народів розпочалось з кінця III тисячоліття до н. е., про що свідчать древні китайські та єгипетські джерела, — з причини зростання населення, нестачі вільної землі, зміни клімату тощо. Наслідком Великого переселення племен стало виникнення на теренах Європи нових народів та держав.

wiki

IMG_20231008_135827.jpg

Наступними за роками та послідовністю IV ст н.е з'являються експонати Давньогрецької, Черняхівської та Київської культури. На цьому оглядовому фото зображені: Жорно (велике кругле) знайдене в Криму, давньогрецької культури, Вістря дротика, черняхівської культури, уламки гунського казана.

Черняхі́вська культу́ра, у найпізніших публікаціях — культура Черняхів-Синтана-де-Муреш — археологічна культура, яка існувала в 100–500 роках нашої ери. Поширена на території лісостепової України між Сіверським Донцем на сході та Дністром, Прутом і вздовж Бугу на заході, а також на південному сході Польщі, у Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії. Деякі історики (зокрема, Пауль Райнеке) пов'язують її із державою готів (Оюм). Окремі археологи співвідносять її з племенами готів, описаних істориком Йорданом, сучасні антропологи зауважують ідентичність з полянами.

wiki

IMG_20231008_135817_Snapseed.jpg

Ось - цікавий фрагмент бронзового дзеркала Черняхівської культури.

IMG_20231008_135838.jpg

Тут зображені Фібули з рештками полотняної сорочки. Особливо цікаві вони тому, що отримані з поховання гермафродита, яке знаходилось на території сучасного Хрещатик сіті. Мда... Тепер я до цієї будівлі спокійно не буду відноситись ). Крім фібул, тут знаходяться Сережки дротяні білонові та Гребінь залізний.

IMG_20231008_135843.jpg

Ще одні гарні фібули арбалетного типу.

Фі́була (лат. fibula — «скобка») — металева застібка, яка одночасно виконувала роль прикраси. Як правило, фібула складалася з голки, корпуса та пружини. Фібули відомі з бронзової доби і проіснували до раннього середньовіччя. Фібули часто слугували для защіпання плащів на одному плечі. В археології фібули сприяють датуванню культурних шарів, оскільки форма їх змінювалася протягом різних історичних періодів.

wiki

IMG_20231008_135856_1.jpg

Тут фрагменти бронзових прикрас на зовсім невдалому фоні, що дуже складно щось розібрати.

IMG_20231008_135931.jpg

IMG_20231008_135924.jpg

На цих фото, також під вітражем, зображена Плінфа (давньоруська цегла) з рештками розчину (цем'янки). Цеглина із підмурівки Кирилівської церкви м. Києва 12 століття. За розміром трішки менша ніж 3 сучасні цеглини.

Далі буде. Дякую усім, хто знаходить час переглянути і написати коментар.


Дякую за увагу! 💙💛




Hi Hive 🖐Віра у все / Faith in everythingТрішки краси / A bit of beauty
Краса природи / The beauty of natureMy Marathon Photo a day - Start (13/05/2023)Духовна психологія / Spiritual psychology
My marathon photo a day - 2 (05/14/2023)My marathon photo a day - #3 (05/15/2022)Пам'ятаю / I remember
Restart 😅 "My marathon photo a day" - start (05/18/2022)Вічна тема - краса / The eternal theme is beautyMy 2 marathon photo a day - 2 (05/19/2023)
Ні про що, сидячи на лавці / Nothing, sitting on the benchУнікальні вселенні в яких безупинно бурлить життя / Unique worlds in which life is constantly bubblingThis year's collection of tulip photos / Цьогорічна колекція фотографій тюльпанів
Азов = сталь / Azov = stееl1 photo of Lilac / 1 фото БузкуСтрашна сила краси та невеличка легенда про нарциси
ДіятиНіколя ТеснаМрія
КенгуруБОГ завжди подорожує інкогнітоРізноманіття краси
Донорська каваМаленькі перемогиЯкщо нам важко – ми на правильному шляху)
Хочу = РоблюСон чи прогулянка - складний вибірВіра
Каталка (скалка)Комочок щастяДумки про штучний інтелект
Серце УкраїниНакипіло + фотоКрасааа
Скульптури на Черкаському обласному краєзнавчому музеї3 місяці МріїШляхами Української історії. Трапезна. Суботів. Частина 1 / Along the paths of Ukrainian history. Refectory. Saturdays Part 1
Кілька фото з БуківДисциплінаШляхами Української історії. Іллінська церква. Суботів. Частина 2 / Along the paths of Ukrainian history. Illina Church. Saturdays Part 2
Шляхами Української історії. Маєток Богдана Хмельницького. Суботів. Частина 3 / Along the paths of Ukrainian history. The estate of Bohdan Khmelnytskyi. Saturdays Part 3Шляхами Української історії. Хата Гончара. Суботів. Частина 4 (Please use a translator UA)Шляхами Української історії. Експозиції в середині захисної побудови. Суботів. Частина 5 (Please use a translator UA)
7 роківШляхами Української історії. 3 криниці та купальня. Суботів. Частина 6Шляхами Української історії. Дуб Максима Залізняка та Гайдамацький став. Частина 7
"One can endlessly look at fire, sky and water"Український прапор та трішки про ріпакХмари перед відпусткою
Краса природи і роботаМісця сили - "Білий Лотос"Місця сили - Пагорб Слави
Інша реальністьКусочки неба"Токсичний" ранок
Шашлик з телятини"Містична історія"Українська фотозона
Чужих дітей не буваєСимволізмВільні звірі в зоопарку
Red/white roses and the little princeЗавжди чистіПривіт Київ
Лабіринт КиєвааКонтраст чи Ідеальний потягПереваги 2 поверху
Памятник ЩорсуТарілка з вишиванкоюЩо потрібно для щастя?
Це мій час!!!Спонтанна медитаціяМурал присвячений Павлу Скоропадському
Вид зверхуTired but happyFlowering Kyiv
Батько — повнометражний режисерський дебют Олександра КобзаряКиївський стрітартФотовиставка Київ вчора та сьогодні
Краса Київського неба, чи жаба скрізь болото знайдеЛеонМій перший суботній фотодайджест
Похід на риболовлю після довгої паузи9 000 000 монет чи навіщо вантажне автоYes, I will laugh through tears, sing songs in the midst of trouble / Так, я буду крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні
Історія кохання. Луїджі та МокринаІсторія про планування подарунку / A story about gift planningЗаробляти чи допомагати, де компроміс?
Реакція на подарунокІнший погляд на речіСимволізм графіті
Непомітні зміниДруге життя старих речейДовго збирали?
Хуторок, село Іванівка, вул Островського 2Вечірня прогулянкаУкраїна
Спекотні вихідніПрикладати зусилляІкіґай / Ikigai
Пошук (Freewrite)РадістьЕка́даші
Спортивно-мотузковий маршрут. Неперевершене переживанняСпекаМініатюра "Київський екіпаж"
Згадуючи КиївЯк зробити публікацію в Moments на liketu?Кавунова посмішка
Креативна вазаВідпочинок у сутінкахСимволічна інсталяція
Захід сонцяВогонь пристрастіАбстракція
ДОВБУШЯк робити більшеПоєднання відпочинку та приготування їжі
Кав'ярняПро створення робочих груп для перевірки рішень ВЛК в УкраїніРізнокольоровість сприйняття
💙💛Дорогами історіїЯк жити в синагогі
Золота осіньПосередництвоАлфавіт навколо
Романтичний букет"Маленька пекарня"Гарний мурал в Черкасах
Краса та відпочинокВідкритістьКаторжний відпочинок
Пора какаоКуди зникло бажанняВечірнє сонце дякую за день!!!
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії КрушельницькоїХмарне небоДитяча художня школа ім. Д.П. Нарбута
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті - початокРозповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 2Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 3
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 4Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 5Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 6
Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 7Розповідь про археологічний музей в одній кімнаті Частина 8
H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now