Zacznijmy od fabu艂y, z kt贸r膮 wcze艣niej si臋 nie spotka艂am. Zaczynamy od poznania Karola-nieudacznika, kt贸remu matka uk艂ada艂a 偶ycie. Nagle na jego drodze staje Emma, z kt贸r膮 p贸藕niej bierze 艣lub. S膮 szcz臋艣liwi...przynajmniej chwilowo, na pocz膮tku. Dlaczego wi臋c dochodzi do zdrad, intryg? I kto jest temu winny, jedna strona, czy mo偶e obie?
Na pocz膮tku, nie powiem, nudzi艂a mnie. Cho膰 p贸藕niej z ka偶d膮 nast臋pn膮 stron膮 robi艂o si臋 ciekawiej. Wkurza艂 mnie ogrom opis贸w stanu ducha g艂贸wnej bohaterki-Emmy, no ale c贸偶, taka cecha powie艣ci realistycznych.
Zaciekawi艂o mnie r贸wnie偶 to, 偶e taka historia zdarzy艂a si臋 naprawd臋!
Ksi膮偶ka wzbudzi艂a we mnie wiele emocji i wymusi艂a na mnie otworzenia oczu na wiele r贸偶nych aspekt贸w. Zacz臋艂am si臋 zastanawia膰, czy na pewno zdrada to tylko wina jednej strony? Czy mo偶na by艂o jako艣 tego unikn膮膰, czy ten zwi膮zek ju偶 od pocz膮tku by艂 przegrany? Wiele pyta艅 i jak rozmawia艂am z moimi kolegami z klasy, te偶 wiele odpowiedzi.
Zapraszam Was do przeczytania tej pozycji, bo moim zdaniem warto. Cho膰 cz臋sto nudzi艂a, to fabu艂a naprawd臋 jest interesuj膮ca. O ile w np.,,Zbrodni i karze" rozwini臋cia kwestii psychologii g艂贸wnego bohatera by艂y kluczowe, to w tej lekturze mog艂yby umkn膮膰 niezauwa偶one :)
A mo偶e kto艣 z Was ju偶 czyta艂? Koniecznie napiszcie swoje refleksje :)
Do us艂yszenia!