Fotozagadka

Tydzień temu @gwyddpel przyniósł do @krolestwo zdjęcie, które znalazł w jednej z książek. Niestety nie wiadomo gdzie i kiedy zostało zrobione. Sądząc po ubiorze: najpewniej w latach 30-tych lub 40-tych XX wieku. Niestety nie ma na nim jakichkolwiek napisów. Jedyne charakterystyczne elementy to: elewacja w kostkę na budynku w tle (niestety wiele jest takich), duża brama po prawej, oraz płyty chodnikowe, które nie są kostką brukową (brak wyraźnego chodnika może sugerować, że jest to deptak). Słowem: identyfikacyjny hardkor. Ale może ktoś podoła (w domyśle: @bowess).

img_20210913_0002.jpg

W zasadzie może to być każde miasto, ale pierwszych tropów szukałbym w Krakowie, bo zdjęcie znaleziono właśnie tu. W dodatku nie jest to fotografia z wycieczki. Przedstawia "codzienne życie". Choć w sumie nie mam pojęcia kto był celem fotografa: pan w oficerkach czy państwo za nim.

img_20210913_0003.jpg

Zdjęcie zostało odbite na typowych dla przedwojnia kartach pocztowych, więc napis "Correspondance" nie powinien nikogo zmylić. Na rewersie jest tylko napis: 12/3 932 lub 12/31 932 (wydaje mi się, że jedynka jest zatarta). Może to być zarówno data , jak i numerek nadany w antykwariacie. Jeśli data to obstawiam tę z zatartą jedyną czyli 31 grudnia 1932. Ludzie noszą rękawiczki, więc musiało być zimno.

obraz.png

Moje dotychczasowe śledztwo nie przyniosło żadnego efektu. Ale może komuś innemu uda się identyfikacja miejsca...

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
5 Comments