Sarmacja - post organizacyjny

Post ten ma na celu zebrać w jednym miejscu bazę wiedzy przydatnej w poruszaniu się po społeczności, oraz ułatwić docieranie do starszych ale i ważnych lub ciekawych postów. Post będzie stale aktualizowany.

Co to jest Społeczność na HIVE

Hive to w skrócie środowisko internetowe(blokchaine), które pozwala na dodawanie treści i zarabianie na nich. Dostęp do naszego blokchainu można uzyskać za pomocą wielu aplikacji w tym najpopularniejszych: https://peakd.com oraz https://hive.blog Treści na tych portalach są grupowane na kilka sposób. Możemy dodawać innych użytkowników do swojego "feedu" tak jak to robimy na FB lub Twitterze i wtedy z łatwością śledzimy posty naszych ulubionych autorów. Możemy również śledzić tagi, w polskim kręgu językowym najpopularniejszym tagiem jest #polish, działa to na podobnej zasadzie jak na Instagramie, ale używamy również wielu innych tagów (Jeśli chcecie obejrzeć popularne tagi polecam odwiedzić tag pl-statystyki zapełniany statystykami przygotowywanymi przez @jacekw). Wreszcie możemy dodawać i oglądać treści w społecznościach. Główną ich zaletą jest tematyczne grupowanie treści o szerszych możliwościach niż tagi, daje też ciekawe możliwości jak przypinanie ważnych tekstów na górze "feedu", moderacja treści gdyby społeczność chciała tak działać, czy wreszcie możliwość budowy konta społeczności, które tak jak chcemy tutaj to robić, będzie w jakiejś mierze "wspólne". Zaletą HIVE jest jego elastyczność i ogrom możliwości, nie tylko dostajemy różne rodzaje grupowania treści (osobisty feed, tagi, społeczności), ale również możemy segregować treści po dacie, po wycenie postów, oraz po "trendach".
Społeczność wydaje się optymalna, ponieważ rozszerza możliwości grupowania po tagach, które biorąc ogólny jak polish są albo zbyt szerokie i biorąc szczegółowy jak np pl-statystki zbyt wąskie. Jednocześnie jest to lepsze od osobistego feedu ponieważ pozwala poznawać nowe osoby i wychodzić z własnej bańki informacyjnej. Istnieje wiele polskich społeczności, skrócony opis tychże jak również szczegółowy opis naszej społeczności znajdziecie we wpisie Sarmatia - społeczność.

Zbiór przydatnych linków - FAQ

Nie wszystkie linki podane niżej są z naszej społeczności, ale pewne rzeczy są uniwersalne, nie ma więc potrzeby ich powielać.

Tematy Tygodnia - konkurs społeczności

Jest to konkurs, który ma na celu aktywizowanie społeczności i skłanianie jej do tworzenia coraz lepszych treści które oprócz standardowych wynagrodzeń, mogą otrzymać dodatkową nagrodę (zależnie od edycji można otrzymać od kilku do nawet kilkudziesięciu dolarów w tokenach HIVE i HBD)
Wszelkie informacje wraz z odwołaniem do poprzednich i aktualnych dyskusji znajdziecie w poście otwierającym

Dyskusje / komentarze

Dzięki pracy @dotevo i jego pomysłowi który staramy się wdrażać dla lepszego trwania postów i wzmacniania zaangażowania i dyskusji pod postami uruchomiliśmy "zawiadomienia" o trwających dyskusjach. Jeśli jakieś dyskusje trwają, co tydzień w piątek pojawia się post który o tym informuje, dzięki temu mamy możliwość wrócić do starszych tekstów i zobaczyć jaka w nich dyskusja trwa.

Organizacja Społeczności

Społeczność Sarmatia w zamierzeniu ma być organizmem quasi politycznym, trochę jak mikronacja. Celem tego jest m.in. zapewnienie przekazywalności głównego konta tak aby w przypadku upadku aktywności założyciela ktoś inny mógł kontynuować i rozwijać społeczność. To jednak nie jedyny cel. Polacy w czasach I RP byli bardzo rozpolitykowani, lubili nie tylko dyskutować i przemawiać szlifując swoje zdolności oratorskie i argumentacji. Lubili także brać czynny udział w polityce. Trochę w nas z tego zostało, osobiście uważam to za bardzo cenna i dobrą cechę którą warto rozwijać i wzmacniać. Polityka realna kojarzy się raczej wybitnie negatywnie większości ludzi, dlatego tutaj moglibyśmy bez tego obciążenia trochę "pobawić się" w politykę.
W tym miejscu znajdą się wszystkie posty dotyczące tej części życia Sarmatii, a więc Konstytucja, Elekcje, Sejmy o ile takie faktycznie zaistnieją.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
2 Comments
Ecency