Jak zamienić HBD na RCRT? Poradnik ilustrowany.

HBD, czyli Hive Backed Dollars to token, który swoją wartością powinien być (co nie znaczy, że zawsze jest) zbliżony do wartości dolara amerykańskiego. Domyślnie otrzymuje się go za publikowanie wpisów na Hive (no chyba, że ktoś ustawił sobie 100% HP). W praktyce opcja podziału 50%HP/50%HBD jest korzystniejsza, o czym już zresztą pisałem. Z tego, co zauważyłem wiele osób trzyma HBD, ale nie za bardzo wie, co z nimi zrobić. Poniżej przedstawiam jedną z opcji, czyli zamianę na rycara transferowego (RCRT).

Do przeprowadzenia wszystkich operacji potrzebujemy jedynie konta Hive. Najlepiej jeśli zainstalujemy sobie wtyczkę Keychain. Jeśli z różnych względów jej nie mamy to będziemy potrzebowali Posting Key lub Master Password (z doświadczenia wiem, że Posting Key nie zawsze działa).

Na początek musimy zamienić swoje HBD na HIVE. Aby to zrobić musimy wejść w swój portfel i kliknąć na MARKET.

obraz.png

Po zalogowaniu musimy wypełnić rubryki pod KUP HIVE. Możemy przyspieszyć ten proces klikając w "dostępne" i "najniższa oferta sprzedaży (ASK)" (wyświetlone na czerwono).

obraz.png

Następnie potwierdzamy naszą ofertę kupna.

obraz.png

Jeśli ktoś chciał sprzedać wystarczająco dużo HIVE za podaną cenę, to wszystkie HBD zostaną zamienione na HIVE. W moim przypadku za 0,913 HBD otrzymałem 4,662 HIVE.

obraz.png

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się na stronie Hive-Engine.com. Możemy to zrobić po kliknięciu w SIGN IN (za pomocą Keychaina lub haseł).

obraz.png

Po zalogowaniu klikamy w WALLET a następnie w DEPOSIT, co pozwoli nam zdeponować na Hive Engine nasze tokeny Hive.

obraz.png

Operacja ta pobiera prowizję w wysokości 1% deponowanej kwoty. Wybieramy HIVE i klikamy w GET DEPOSIT INFO.

obraz.png

Wpisujemy ich HIVE chcemy zdeponować. Poniżej wyświetli nam się wartość jaką otrzymamy po odjęciu prowizji. Ja za 4.662 HIVE otrzymałem 4.615 SWAP.HIVE.

obraz.png

Następnie musimy przejść w zakładkę TOKENS i na długiej liście odnaleźć RCRT lub Transfer Rycar.

obraz.png

Po odnalezieniu RCRT musimy kliknąć w ikonkę ze strzałkami.

obraz.png

Zostaniemy przeniesieni na podstronę, na której będziemy mogli zamienić HIVE (a w zasadzie SWAP.HIVE) na RCRT.

obraz.png

Pod wykresem znajdziemy sekcję BUY RCRT. W momencie dokonywania operacji na moim koncie było 45.738 HIVE oraz 70.006 RCRT.

obraz.png

Aby dokonać transakcji w rubryce PRICE wpisujemy "Lowest Ask", czyli w tym przypadku 1.8. Z kolei w rubryce QUANTITY wpisujemy ile chcemy otrzymać RCRT. W TOTAL pojawi się kwota (HIVE), którą musimy zapłacić.

obraz.png

Klikamy BUY RCRT i potwierdzamy transakcję.

obraz.png

Przeprowadzenie operacji może potrwać kilka sekund.

obraz.png

Sukces. Mój obecny bilans to 41.238 HIVE i 72.506 RCRT.

obraz.png

Zamienione tokeny możemy trzymać w formie "płynnej". Możemy je również "zamrozić", czyli stakować. Aby to zrobić klikamy w WALLET, znajdujemy RCRT i klikamy w kłódkę, a następnie wpisujemy ilość RCRT, które chcemy stakować. Aby stakowanym rycarom transferowym przywrócić płynność musimy kliknąć otwartą kłódkę. Operacja "odmrażania" potrwa 4 tygodnie i co tydzień otrzymamy 1/4 tokenów.

obraz.png

A po co w ogóle stakować? Obecnie jedyną korzyścią z trzymania RCRT w takiej formie jest otrzymywanie co tydzień wypłaty w wysokości 0,5% stakowanych tokenów. Możliwe jednak, że staking będzie odpowiadał udziałom w obrotach KBK. W tej sytuacji cała pula wydanych w Królestwie rycarów transferowych byłaby dzielona między konta stakujące RCRT proporcjonalnie do posiadanych %.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
10 Comments