Dziś tym razem pojawi się post związany z czymś słodkim ! :) Jestem pewna, że każdy z Was uwielbia różnego rodzaju słodkości. Niestety nie zawsze one idą w parze ze zdrowym odżywianiem, ale sądzę, że od czasu do czasu możemy sobie pozwolić na coś słodkiego. Oczywiście w rozsądnych ilościach !
Jak myślicie co ciekawego przygotowałam na dziś ? Podpowiem Wam :) Będzie to przepis na przepyszne i chrupiące gofry !
Parę słów o gofrach. Jest to rodzaj puszystego i chrupiącego wafla, którego uzyskujemy w gofrownicy, gdzie nadawany jest im kształt zazwyczaj w kształcie prostokąta. Gofry możemy podawać i dekorować różnymi dodatkami.
Niżej przedstawię jakie są najczęściej wykorzystywane składniki do podania, a teraz przechodzę już do przepisu. :)
Z powyższego przepisu otrzymamy gofry na 9 porcji !
Dość powszechną metodą jest po prostu bita śmietana. Może ona występować na przykład z pokruszoną czekoladą, syropami, sosami smakowymi czy z kawałkami owoców. Owoce takie jak banany, truskawki, borówki, jagody, maliny i wiele innych mogą też być tylko pojedynczym składnikiem dodanym na wierzch gofra. Innym dodatkiem jest cukier puder czy też dżem.
Mam nadzieję, że będą Wam smakować. Piszcie w komentarzach co sądzicie o gofrach, z jakimi dodatkami najchętniej je jecie ?
Zapraszam do śledzenia mojego bloga.
Zapraszam również na strony z których posiadamy te smaczne zdjęcia :)