I Have Reached 2000 Hive Power [ENG-TUR]


I took the photo from hive.io community and rearranged it.

Hi Friends

Today, I have reached over 2000 Hive Power which was the next milestone for me on HIVE. I have been a member of HIVE for more than five years. Considering this period, reaching 2000 HP may not be very important, but I think it is important in terms of motivation and consistency. Sure, I have not done this period, more than five years old membership, to the fullest. I had dropped by HIVE from time to time and shared some posts until the middle of 2021, but I have never left HIVE.

Merhaba Arkadaşlar

Bugün, HIVE’da benim için bir başka dönüm noktası olan 2000 HIVE Oy Gücüne (Kovan gücü) ulaştım. Beş yılı aşkın süredir HIVE’a üyeyim. Bu süreyi göz önüne aldığımızda 2000 HP’ye ulaşmak belki çok yüksek bir miktar değil ama motivasyon ve devamlılık açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi, bu beş yıldan fazla olan üyelik sürecini dolu dolu geçirmedim. 2021’in ortalarına kadar HIVE’a ara ara uğrayıp tek tük paylaşımlar yaptım, ama hiç bir zaman HIVE’dan kopmadım.


Source

I had about 590 Hive Power in August of 2021. From August on, my activity on HIVE has increased gradually by posting, upvoting and commenting on posts thanks to @ecency DApp. Meanwhile, we have started to be active on HIVE again together with some friends in our Hive Türkiye Discord channel. As a result of the developments in Turkish Community, the @trliste curation trail has started to be active again after three years and has started to support posts written in Turkish with tr tag. Nevertheless, the number of people writing in the Turkish Community has decreased considerably after the earthquake disaster in February 2023. I hope TR Community will go back to its old days in the upcoming days.

2021’in Ağustos ayında yaklaşık 590 Hive Oy Gücüm vardı. Ağustos ayından itibaren HIVE’daki aktifliğim @ecency uygulaması sayesinde yazı paylaşarak, yazılarıa oy vererek, yorum yaparak giderek arttı. Bu arada, Hive Türkiye Discord kanalımızda kalan az sayıda arkadaşla birlikte HIVE’da tekrar aktif olmaya başladık. Türk Topluluğu’ndaki gelişmeler neticesinde Trliste kürasyonu de üç yıl sonra tekrar aktif hale geldi ve tr etiketinde yazılan Türkçe yazılara destek vermeye başladı. Buna karşın, 2023 Şubat ayında yaşanan deprem felaketi sonrasında Türk Topluluğunda yazanların sayısı bayağı azaldı. Umarım TR Topluluğu ilerleyen günlerde eski günlerine tekrar döner.

2022 was the year in which I shared the most posts, read the most posts, upvoted the most posts, received the most upvotes, commented on the most posts, and received the most comments on HIVE. I still try to keep going this way. Besides, I have also joined the HIVE Power Up Day since April 2022 and I have powered up 111 HIVE till then. Having reached my another goal, 1750 HIVE Power on HIVE, I reached the next goal, 2000 HIVE Power, in months and a half. Just as it requires effort to achieve something in life, it also requires effort to grow your account on HIVE. If it wasn't for the Ecency DApp, perhaps I wouldn't be this much active on HIVE and wouldn’t be able to achieve my goals as well.

2022 yılı, HIVE'de en çok yazı paylaştığım, en çok yazı okuduğum, en çok paylaşıma oy verdiğim, en çok oy aldığım, paylaşımlara en çok yorum yaptığım ve en çok yorum aldığım yıl oldu. Hala da bu şekilde devam etmeye çalışıyorum. Ayrıca, 2022’nin Nisan ayından itibaren HIVE Güç Arttırma günlerine de katıldım ve şimdiye kadar 111 HIVE oy gücü artışı yaptım. HIVE’daki bir diğer hedefim olan 1750 Oy Gücüne ulaştıktan 2.5 ay sonra bir sonraki hedefim olan 2000 Oy Gücüne ulaştım. Hayatta bir şeyleri başarmak emek istediği gibi HIVE’da hesabınızı büyütmek de emek istiyor. Ecency uygulaması olmasaydı belki HIVE’da bu kadar aktif olamazdım, hedeflerime de ulaşamazdım.
I see HIVE as a long-term investment. For this reason, I regularly power up the HIVE I receive from author and curation rewards. As for HBD, I have long been transferring HBD into the saving account since the interest rate was increased to 20%. It sounds very reasonable to me for now to receive 20% annual interest payout for an instrument whose value is almost equal to 1 USD. However, I think to convert some of them to HIVE to power up when its price is over more than $1. For now, I think to continue accumulating some more HDB without setting any goal for myself. Thus, I will be able to convert the accumulated HBD over 500 to HIVE and participate in HIVE Power Up Day whenever I want.

Ben HIVE’yi uzun vadeli bir yatırım olarak görüyorum. Bu nedenle yazarlık ve kürasyon gelirlerinden elde ettiğim HIVE’ı düzenli olarak Hive Oy Gücümü arttırmada kullanıyorum. HBD konusunda ise faiz oranı %20'ye arttırıldığından itibaren uzun zamandır birikim hesabına HBD transfer ediyorum. Değeri hemen hemen 1 USD’e eşit olan bir enstrüman için yıllık %20 faiz almak bana şu an için çok mantıklı geliyor. Buna karşın, HBD’nin fiyatı 1 doların çok üzerine çıktığı zaman birazını HIVE’a çevirip oy gücümü arttırmayı düşünüyorum. Şimdilik kendime hedef koymadan biraz daha HBD biriktirmeye devam edeceğim. Böylece, 500 HBD’nin üzerinde biriken HBD’yi HIVE’a çevirip HIVE Oy Gücü Arttırma Günü etkinliğine istediğim zaman katılabileceğim.

I think to convert a considerable amount of HBD to HIVE for a significant power up if the price of HIVE falls below $0.30 ever again. Converting some of HBD interest payouts to HIVE, I already participate in HPUD. I have never drawn neither HIVE nor HBD from my wallet and used them for any other purpose. There might be people who need this income from HIVE; however, I am in favor of powering up HIVE rewards up to a specific goal for a stronger account and the community. I would say this goal should be at least 5000 HP.

Eğer HIVE’ın fiyatı tekrar $0.30’un altına düşerse ciddi bir oy gücü artışı için hatrı sayılır miktarda HBD’yi HIVE’a çevirmeyi düşünüyorum. Zaten HIVE Oy Gücü Arttırma Gününe katılmak için faiz gelirlerimin bir kısmını HIVE’a çevirip oy gücümü arttırıyorum. Cüzdanımdan hiçbir zaman ne HIVE ne de HBD çekip farklı bir amaç için kullanmadım. HIVE’dan elde edilecek gelire ihtiyacı olan insanlar olabilir; ama, ben daha güçlü bir hesap ve topluluk için elde edilen HIVE’in bir hedefe kadar biriktirilmesi taraftarıyım. Bana göre bu hedef en az 5000 HP olmalı.

I would like to thank those who supported me through this period, firstly @trliste on behalf of TR Community; @tarazkp, @meesterboom, @ericvancewalton, @phortun, @olga.maslievich, @bluemoon, @brian.rrr, @geekgirl, @antisocialist, @cryptospa, @traciyork, @torem-di-torem, @borepstein, @slobberchops, @goddesseva, @ph1102, @daltono, @revisesociology, @pele23, @taskmaster4450 and the whole HIVE family.

Bu süreçte bana destek veren başta TR topluluğu adına @trliste olmak üzere; @tarazkp, @meesterboom, @ericvancewalton, @phortun, @olga.maslievich, @bluemoon, @brian.rrr, @geekgirl, @antisocialist, @cryptospa, @traciyork, @torem-di-torem, @borepstein, @slobberchops, @goddesseva, @ph1102, @daltono, @revisesociology, @pele23, @taskmaster4450 ve tüm HIVE ailesine teşekkür ederim.

My next goal is to reach 2250 Hive Power. May everyone achieve their goals on HIVE, thank you for reading.

Bir sonraki hedefim 2250 HIVE Oy Gücüne ulaşmak. Herkesin HIVE’da hedeflerine ulaşması dileğiyle, okuduğunuz için teşekkür ederim.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
17 Comments
Ecency