"ПАНЯНКА" - Стародавній рецепт різдвяного пряника

В сучасному різномаїтті різдвяних подарунків можна загубитися. А от стародавній пряник "панянка" власної випічки, завжди прийдеться до смаку дітлахам і стане оригінальним подарунком. Пропонуємо вам для приготування один із стародавніх рецептів.
Для традиційного пряника вам знадобляться:
Інгридієнти для тіста:

  • 2 склянки цукру;
  • 1 склянка холодної кип’яченої води;
  • сірникова коробка амонію (розпушувача);
  • борошна В/Г «скільки візьме тісто»;
  • рожева або червона фарба, розведена в воді.

Для кольорової глазурі:

  • крохмаль із борошном ½;
  • жовтий, зелений та/або блакитний харчовий барвник.

2 стакани цукру засипаємо в стакан кип'яченої води кімнатної температури, розмішуємо, доки цукор повністю не розчиниться у воді. До розчиненого цукру додаємо сірникову коробку амонію, без верха.

Для тіста беремо борошно вищого ґатунку, просіюємо його через сито. Борошна додаємо, скільки візьме тісто. Вимішуємо його на столі. Воно має стати таке, як на вареники – ні круте, ні рідке. Розкачуємо качалкою товщиною 1 см. і видавлюємо формами фігурки. На притрушену борошном жаровню викладаємо пряники.

Далі фігурки покриваємо рожевою або червоною фарбою, розведеною у воді. Після чого пряники ставимо до розігрітої духовки. Спечені пряники ще гарячими “лазаруємо”, тобто розмальовуємо ріжечком із паперу, в який наливаємо “лазаровку”. Для цього потрібно розмішати дві частини борошна з однією частиною крохмалю. Далі додаємо кип'ячену воду кімнатної температури.

Готуючи “лазаровку”, потрібно ретельно слідкувати за тим щоб не було грудочок. Суміш збиваємо до того часу, доки вона стане однорідною масою і буде схожа на крем. Отриману “лазаровку” розділяємо на три частини. Одну залишаємо білою. У другу додаємо жовтий, а в третю – блакитний або зелений харчовий барвник. На панянці-дівчинці не обов’язково малювати ротик та очі. Все залежить від вашої фантазії.

4-1.jpg
Джерело світлини

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Logo
Center