Covid a pohyb

Kraťas.jpg
Díl 28.

Dneska jsem si na novinkách přečetl, že prodělal-li člověk covid, měl by trénovat plíce. A to silovým + vytrvalostním tréninkem. Nevím přesně jakou metodiku návratu ke sportu (pohybu) používají, ale předpokládám, že nebude úplně odlišná od téhle. Ta je sice tušim primárně určená profi sportovcům, ale viděl jsem ještě jednu určenou rekreačním sportovcům a ty čísla jsou v podstatě velmi podobný.

Hele fakt, bez legrace. Hýbejte se (v rámci možností samozřejmě). Běžte příkladem - rodině, dětem, známým. Nespoléhejte na to, že to někdo udělá za Vás. Neudělá. Ani stát. Zvlášť teď ne. Není třeba běhat, nebo jezdit na kole jak blázen několik hodin v kuse, ale trávit čas na čerstvým vzduchu, vyměnit gauče za zem (aspoň na chvíli), trochu rozhýbat oběhovej systém, někde se občas vyvěsit (pokud je to možný), dřepnout si.

Číňani prej dělaj (ono to asi tak úplně není, ale nebudeme si kazit pohádku o číňanech sědících v Pekingu ve dřepu, hrajících přitom šachy a cvičících v parcích hromadně Tai-chi) třeba denně tenhle dřep. A udělaj jich přesně tolik, kolik jim je let. Takže jo, pokud je Vám 60, máte co dělat.

Nebo si stanovte jednoduchý výzvy, pokud to potřebujete. Sežeňte si na to appku, nebo si to vymejšlejte. Přidejte se k nějaký skupině. V týhle fázi je to buřt. Hrajte klidně hry. My jsme třeba s @tttweety jeden čas hráli země je láva. Kdekoliv... Nebo vytáhněte taneční podložky, zahrajte si twister. Hele fakt cokoliv.

Hlavně se hýbejte!

A jeden motivační na závěr

image.png
zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/97601516896958909/

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now