Jedničky a nuly


Foto source - Pexels

Zdravím kolemjdoucí

Možná si někteří pamatujete, že jsem pro mého staršího syna zavedl odměnový systém za dobré známky. S tímto odměňováním jsem začal od nového roku. Takže odměny z fotky níže jsou jen za druhé pololetí.
Pro připomenutí. Za jedničku kluk dostane 15 KČ, za dvojku 5. Trojka nic, čtyřku 5 korun zaplatí a pětka je za -15. K tomu ještě ručí za školní potřeby, takže, když třeba ztratí pravítko, tak si ho z odměn za známky zaplatí.
Odměny vyplácím v BTC přes LN peněženku Phoenix.
Od začátku roku kurz BTC výrazně klesl, a tak i odměny klesly vzhledem k korunové hodnotě. Nějak jsem to nepočítal, ale kdyby byl kurz cirka stejný jako před půl rokem, částka v korunách by byla víc než dvojnásobná.
Syn je sice trochu zklamán, neboť očekával při nejmenším zachovanou hodnotu, ne-li zhodnocení. Ale nějaké základy jak funguje Bitcoin má a vnímá co se děje kolem ohledně inflace a zdražování. Takže co se týče poklesu korunové hodnoty v peněžence, vesměs to chápe.
Vzhledem k inflaci a stávající situaci uvažuji jestli systém zachovat, nebo změnit částky. Taky jsem uvažoval o běžném kapesném v podobné formě. Ovšem s tím, že kluk bude opět zodpovědný za své věci. Pokud třeba ztratí kšiltovku, tak si ji z odměn zaplatí.
Na vysvědčení dostal syn samé jedničky. To potěší. Syn dokončil třetí třídu a tak to ještě není nic směrodatného (aspoň myslím). Manželka už uvažuje, že dá syna od páté třídy zapsat na gyml. Do toho se mi moc nechce. Co na to třeba @krakonos ? Jaký má názor na gymnázium?

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
5 Comments