I forrige RamtaSnakk lovte jeg at jeg skulle gå igjennom alle postene og stemme på det som var bra. Og du verden, jeg holdt nesten på å forlove meg for her var det veldig mye og mye bra. Men jeg klarte det, selv om det ble noen nattetimer og Voting Power fikk en kraftig nedgang. Så nå kan dere gå tilbake i postene deres og se om antall $ har økt. Jeg skriver ikke dette for å skryte eller fremheve meg selv, er bare typen som liker å klare og holde ord når jeg har sagt noe. Tenk om jeg hadde klart det alltid, det hadde vært noe det. Jeg hadde aldri vært noen suksess på Steemit uten dere og tagg "norway" hadde aldri sett dagens lys uten alles innsats.
Det neste jeg vil snakke om nå er at med fremgang (les: suksess med tagg "norway")kommer alltid nye utfordringer, noen ønsker å kalle det problemer. For meg kan man kalle det hva man vil bare vi snakker om den samme virkeligheten eller realiteten.
Man kan være OBS. og ikke stemme. Det oppfordrer ikke personen til å fortsette. Får han din stemme vil han jo tenke at dette er lønnsomt la meg gjøre det mye mer.
Hva er problemet med slike kommentarer? Det er ikke noe problem før mange syns det er lønnsomt og det i din post er 27 slike kommentarer som gjør at du må lete etter dine venner som har skrevet ekte kommentarer til deg.
Hvorfor gidder noen å spamme da? Det enkle svaret er at på Cuba er dagslønnen under 1 $ pr. dag. Derfor er 45 cent virkelig mye penger.
Hva kan jeg gjøre hvis jeg er i tvil (ja du vil bli i tvil noen ganger)?
Trykk på personens brukernavn, deretter bilde eller der bilde skulle vært. Da kommer du til hans konto. Her ser du etter når han ble med i Steemit og hvor mange poster han har (ble med denne måned og har 642 poster, meget mistenkelig). Så trykker du kommentarer og ser om han har like kommentarer mange ganger.
Nei, vi kan gjøre mer men da må man virkelig forstå hva man driver med slik at man ikke kommer ut å kjøre og mister penger, rykte og humøret som jo er så bra på Steemit.
Det finns allerede Steemere som order det meste av disse problemene og jeg skal komme tilbake med mer informasjon senere i RamtaSnakk.
Steemit er et samfunn totalt uten sensur. Sensur er totalt umulig å utføre i Steemit. Alt du noen gang har skrevet blir på internettet synlig for alltid for alle. Dette er friheten! Til og med hvis du redigerer din post vil begge versjonene være der for alltid. Moderatorer kan ikke eksistere. Vi har fått noen verktøy for og lage det som vi vil ha det her på Steemit. En av dem er å la være å stemme som individ. Det finns noen verktøy til som alle har. De kommer vi tilbake til her i RamtaSnakk.