Nyní se nacházíme v klášterním chrámu Nanebevzetí Panny Marie, svatého Wolfganga a svatého Benedikta. Tento chrám byl přestavěn architektem Janem Blažejem Santinim v monumentálním stylu tzv. barokní gotiky.
Díváme se do křtitelnice, na hladinu svěcené vody, ve které se zrcadlí polovina chrámové lodi.