Dneska uz Šumavu opouštíme. Míříme na nádraží v Bavorské Železné Rudě okolo místního kostela sv. Jana Nepomuckého. Nádherný chrám.
Na nádraží mají Němci pěkné muzeum lokálních drah. Bohužel už není čas ho navštívit, tak jen pár záběrů z exteriéru. Lavička je unikátní :-)
Nádraží je společné pro Němce i Čechy. Uprostřed nástupiště vede státní hranice.
My odjíždíme osobákem do Železné Rudy, kde si dáme oběd a prohlédneme si místní kostelík Panny Marie Pomocné. Má velkou báň pokrytou šindelem. Na Šumavu se hodí, je to typická dominanta městečka.
A nyní už vzhůru do Plzně. A vstříc pracovnímu týdnu...