Dnes jsem vyplňoval zajímavý placený dotazník.
Byl na téma Metaverse.
Toto v poslední době dosti zmiňované téma mě zaujalo.
Lidský virtuální svět existující paralelně s tím skutečným.
Představte si, že místo toho, abychom šli ven do obchodu nakoupit potraviny, tak zůstaneme prostě doma.
Nasadíme si set virtuální reality a šup s ním do virtuálního obchodu.
Budeme virtuálně procházet mezi regály a vybírat zboží.
Nakupovat jako ve skutečném obchodě. Zboží nám následně kurýr doručí domů až pod nos.
Ve virtuálním světě budeme mít svůj dům, své věci, budeme se potkávat s avatary svých přátel a členů rodiny. Prostě tam budeme žít.
Děsivá nebo lákavá představa? Jak pro koho a jak kdy. Facebook už na tom pracuje. A nejen on. Staneme se otroky virtuální reality?
Myslím, že někdo určitě. Vznikne na tom nebezpečná závislost, kdy bude člověk postižený tímto matrixem zírat celé dny a noci do virtuálních brýlí.
Někdo tuto technologii využije lépe pro dobro lidstva, nebo jiný ke svému prospěchu či k obohacení.
Metaverse bude jako nůž. Je to nástroj, který nám může pomoci, ale může nám i škodit.
To už bude záležet na ruce, která ho bude používat.
Každopádně budoucnost v horizontu pár desítek let bude zajímavá.
Skončíme jako v Matrixu? Co si o tom myslíte vy?