Pręgierz #0

justice-2060093_960_720.jpg

Wsparcie społeczności to nie tylko pisanie ciekawych postów, kuracja, promocja i organizacja konkursów. To także niewdzięczne czyszczenie Steem z postów niskiej jakości. Plagiatów, spamu, a nawet gróźb i wyzwisk. Brak odgórnej cenzury nie oznacza totalnej wolności, jest ona ograniczona spektrum zachowań nieakceptowalnych społecznie. Na Steem panuje więc cenzura sprawowana przez każdego użytkownika stosownie do jego mocy. Nie ma sztywnych reguł otrzymywania głosów ujemnych. Wszystko opiera się na ludziach i ich osądzie.

Pręgierz jest duchowym spadkobiercą idei Polish-cleaners ale działać będzie na innych zasadach. Powstał on pod patronatem @mmmmkkkk311 (delegacja czasowa do momentu wydania Wise 1000 sp) i jest zarządzany przez @kurator-polski czyli de facto @barbarossastudio ale możliwe, że do ekipy dołączą nowe osoby w przyszłości.

Celem projektu nie jest flagowanie użytkowników łamiących zasady, ale stworzenie miejsca gdzie będzie można zgłaszać (w formie komentarza) w swoim mniemaniu posty słabej jakości i otrzymywać wynagrodzenie za poświęconą pracę w postaci upvote. W założeniu zgłoszone posty zostaną poddane pod dyskusję innych użytkowników którzy mogą zgodnie z własnym sumieniem podjąć decyzję o fladze.

Pręgierz będzie więc pełnił funkcję informacyjną a nie represyjną. Zgłoszenia i flagi zawsze będą iść od społeczności polish. Aby jednak ułatwić pracę wprowadzamy kilka wskazówek dla zgłaszających i wymogi formalne jakie powinno posiadać zgłoszenie.

Zgłaszane powinny być:

  • Plagiaty (w tym kradzione grafiki i muzyka)
  • Spam (nachalne treści reklamowe i serie krótkich postów w niewielkim odstępie czasu, )
  • Przejawy hejtu (zwłaszcza wyzwiska, groźby, ujawnianie danych użytkowników)
  • Treści drastyczne, wulgarne i erotyczne bez tagu nsfw
  • Reklamy Scamów
  • Reward pool rape (zwłaszcza sefl upvote)

Oczywiście nie popadajmy w paranoję i nie flagujmy postów typu "No co tam?" "Chcecie nowy film?" Tak samo polecam powstrzymać się od flag jeśli autor popełnia plagiat po raz 1 czy drugi i jest nowy na platformie. Reward pool rape dotyczy natomiast dużych kont które używają swojego VP na podbijanie własnych postów i komentarzy w sposób ciągły nie wspierając praktycznie innych osób.

Ostatecznie to są tylko wskazówki i decyzja zawsze należy do Was. Natomiast wymogi formalne kształtują się następująco: aby zgłoszenie otrzymało upvote powinno zawierać:

  • Krótki opis sprawy
  • Link do postu
  • Oznaczenie autora postu

Edit: Po przemyśleniu sprawy, upvote otrzymają komentarze uznane za warte przyjrzenia się i ocenienia. Otrzymają je również komentarze w postach zwracające uwagę, jeśli nie należą do autora zgłoszenia i zostały napisane przez człowieka. Upvote komentarza nie oznacza, że zgłoszenie jest na 100% słuszne (Tego tak naprawdę nigdy nie wiadomo póki społeczność sama nie oceni)

Wymagania formalne również zostały złagodzone. Przykładowe zgłoszenie:

Zgłaszam plagiat, tekst przepisany z wikipedii
https://busy.org/@kurator-polski/dodatek-weekendowy-tygodnik-kuratorski-16
@kurator-polski

Dyskusja nad danym zgłoszeniem powinna odbywać się pod komentarzem będącym zgłoszeniem

Jednocześnie w celu zapobieganiu nadużyć powołuje się instytucję odwołania jako osobny post gdzie będzie można zgłosić niesłuszną flagę, czy to od społeczności polish czy od innych użytkowników.

Liczymy na wasze wsparcie i częste odwiedziny Pręgierza. Wierzymy, że są tutaj osoby które chcą flagować mimo krótko terminowej nieopłacalności procederu, ale nie mają czasu na przeczesywanie polish. Celem pręgierza nie jest represjonowanie użytkowników lecz pełnienie funkcji informacyjnej i wynagradzanie sprawiedliwych użytkowników.

Poradnik: Jak zarabiać nie pisząc wpisów blogowych i nie nagrywając filmów ani streamów - Polecam go zwłaszcza użytkownikom co do których wpisów zgłoszono plagiat. Nie warto, są inne drogi.

Jeśli macie jakieś sugestie którymi chcecie się podzielić piszcie śmiało! Możecie też rozpocząć zgłaszanie postów.

Centrum odwoławcze

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now