Coś dla dużych chłopców - Airsoft

  Cześć #polish! Jestem nowy na Steemit, Studiuję w Krakowie, interesuję się ASG, osobiście rekonstruuję jednostkę JWK (Polskie oddziały specjalne). Mam nadzieję że moje posty wam się spodobają. Będę opowiadał sporo o moich przygodach podczas większych eventów jak i zwykłych niedzielnych strzelanek. Postaram się też wam przybliżyć świat ASG od strony technicznej.   

Dzisiaj skupię się na budowie wewnętrznej replik elektrycznych. Oraz bardzo krótko opiszę czym jest Airsoft. Poniżej zdjęcie zwykłej repliki HK-417D



 Airsoft jest symulacją wymiany ognia między "oddziałami wojskowymi". Strzelamy z replik broni palnej w skali rozmiarowo/wagowej 1:1. Amunicją są kompozytowe kulki o kalibrze 6mm przy standardowych kulkach, lecz coraz częściej zaczyna się używać kulek "podkalibrowych" o kalibrze 5,95mm.

 Repliki ASG są podzielone na trzy rodzaje napędu:

 -Sprężynowe

 -Gazowe

 -Elektryczne

 Repliki elektryczne dzielą się również ze względu na mechanizm wewnętrzny:

 -W legendarnej replice Famasa Tokyo Marui występował Gearbox v1* 

-W standardzie repliki AR-15, czyli potocznie M4, występuje Gearbox v2* 

-W standardzie repliki AK, G36, SIG, AUG występuje Gearbox v3* 

-W replikach M14 występuje Gearbox v7*

 -Są oczywiście też specjalnie projektowane gearboxy do replik nietypowych w budowie bądź poprostu limitowanych

 Przejdźmy do budowy tychże replik

 1. Gearbox*  Jest to serce repliki, w gearboxie znajdują się zębatki, tłok, sprężyna, cylinder...itd, jest tego masa. Jest to miejsce gdzie silnik znajdujący się niemal zawsze w Pistol gripie (chwyt pistoletowy) pod wpływem naciśnięcia spustu zaczyna kręcić zębatkami których jest 3, ostatnią zębatką jest zębatka tłokowa, która napina sprężynę w tłoku, kiedy sprężyna jest w maksymalnym naprężeniu kończą się zęby na zębatce tłokowej i sprężyna jest zwalniana przez co wytwarza się sprężone powietrze skupiane przez dyszę która potem wypycha kulkę z komory hop-up, co to jest komora hop-up wytłumaczę niżej. 

2. Komora Hop-Up Jest to metalowa bądź plastikowa obudowa dla gumki Hop-up* oraz nasady lufy. Poza tym do komory Hop-Up podawane są kulki z magazynka wpinanego do gniazda. Dzięki komorze hop up kulka otrzymuje wsteczną rotację dzięki czemu leci prosto i daleko po odpowiedniej regulacji, która jest bardzo prosta. Koło lub pierścień do regulacji komory Hop-Up w replikach elektrycznych znajduje się pod klapą wyrzutu łusek.

 3.Gumka Hop-Up Tutaj krótko, gumka Hop-Up to mała tulejka wykonana ze silikonu bądź gumy, montuje się ją w komorze Hop-Up, dzięki niej kulka otrzymuje rotację wsteczną i leci daleko i celnie. Gumka jest dociskana przez dystanser, gumka się rozciąga przez co zasłania w małym stopniu światło lufy i kulka wylatując ociera się o nią i nabiera rotacji. 

4.Lufa Co to jest lufa to chyba nie trzeba tłumaczyć :) Za to lufy mają określoną długość i średnicę w zależności od preferencji użytkownika i celu jakiemu jest przeznaczona replika, for example: -Lufy o średnicy 6.05 lub większej są zwykłymi lufami, zazwyczaj w zestawie po zakupie repliki mamy zamontowaną lufę o średnicy 6.08mm -Lufy o średnicy 6.04mm - 6.01mm są to lufy przeznaczone do replik szturmowych bądź snajperskich, są to tak zwane lufy precyzyjne, oferują dużą celność oddawanych strzałów oraz świetne skupienie, lecz jesteśmy zmuszeni używać tylko bardzo dobrych kulek. -Lufy o średnicy 5.96mm-6.00mm Są to lufy typu "Tight Bore", czyli poprostu są to lufy o tak małej wolnej przestrzeni między ściankami lufy a kulką, że precyzja strzału jest porażająca. Niestety tutaj znikają wszystkie kompromisy, używamy tylko kulek podkalibrowych najwyższej jakości np: PBSP G&G 

5.Silnik Silnik jest schowany w chwycie pistoletowym i służy do napędzania zębatek. Silniki dzielą się na te o zwiększonym momencie obrotowym, bądź te z większą częstotliwością obrotów na minutę. Silnik jest podzespołem który po wymianie na dobrej jakości produkt zapewni długą pracę i znacznie większą szybkostrzelność niż silnik z zestawu podstawowego. 

6.Okablowanie Okablowanie służy do przesyłania sygnału oraz prądu z baterii. Po naciśnięciu spustu prąd zaczyna płynąć do silnika który zaczyna obracać zębatki do momentu puszczenia spustu. Okablowanie poleca się wymienić na niskooporowe żeby zmniejszyć opór na stykach i poprawić reakcję silnika na naciśnięcie spustu. Na okablowaniu możemy też montować układy elektroniczne, które na pewno opiszę w jednym z następnych postów. 

Myślę że na dziś wystarczy contentu, mam nadzieję że posty fajnie się przyjmą.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Logo
Center