PORADNIK: Jak przetrwać pierwszy miesiąc na steemit?

Cześć wam!
Mija już miesiąc od mojej pierwszej notki na steemit. Z tej okazji publikuje dziś takie małe podsumowanie mojej dotychczasowej przygody tutaj.
Tekst podziele na dwie części:
1. Moje subiektywne spojrzenie na platformę i porady.
2. Niezbędnik początkującego stemiana- użytkownicy oraz artykuły, z których ja czerpałam wiedzę i które POLECAM!
Gorąco zachęcam do przeczytania!
4.JPG

1. Moje subiektywne spojrzenie na platformę i porady.

Tak jak napisałam w swoim pierwszym wpisie- nie określiłam tematu bloga. Obawiałam się, że przez to "zginę" wśród znawców wszelkich tematów. Nic bardziej mylnego! Choć na pierwszy rzut oka steemit składał się dla mnie z osób piszących o blokchainach i kryptowalutach, to po naprawde minimalnym zagłębieniu się w platformę wypływa cała masa ludzi piszących o życiu codziennym, tematach, które jestem w stanie zrozumieć mimo mojego anty-informatycznego mózgu. I choć mi nie przyszło zarobić na moich postach kokosów to bywałam u ludzi, którzy pisząc o tematach codziennych mają niezłe sumki z upvotów.
Jeżeli zaczynasz to nie zniechęcaj się tym, że nie wiesz nic o kryptowalutach, nie tylko to tutaj zarabia. Wielu początkujących narzeka, że nie zarabiają i przez to stąd odchodzą. Przecież nie od razu Rzym zbudowano! Zajrzyjcie czasem do tych większych od siebie i wróćcie do ich pierwszych postów- też nie mieli takich sum jak mają teraz. Wytrwali, zostali, wyrobili sobie marke no i mają to na co zapracowali.

Pamiętam jakim miłym zaskoczeniem była dla mnie liczba obserwujących po moim pierwszym wpisie- przedstawieniu się. Pierwszy dzień-88, Drugi dzień-82. Ucieszyłam się zbyt szybko... Z 170 obserwujących pod moimi postami widać było jedynie wsparcie @mariaaneta1971 i @zimoch85 za co chce im teraz serdecznie podziękować, bo początki zawsze są trudne, a uświadomienie sobie, że obserwujący w przeogromnej większości nie mają żadnej wartości i wpływu na nasz rozwój było dla mnie wstrząsem ;D
W momencie gdy dostrzeżesz, że z ogromnego grona twoich obserwujących nikt nie upvotuje twoich treści ani ich nie komentuje to nie myśl przypadkiem, że to z tobą jest coś nie tak. To są nic nieznaczące boty. Sugeruj się jedynie komentarzami i upvotami, one są miarodajne.

Po twoim pierwszym wpisie czyli #introduceyourself wielu ludzi przywita cię w komentarzu i upvotuje wpis. Jednak jeden mały błąd w hasztagu i ludzie do ciebie nie trafią. Nie zrób żadnej literówki, by nie zaprzepaścić sobie szansy przedstawienia się dużej liczbie steemian.
Odpowiadaj na komentarze serdecznych steemian, często znajdziesz tam rady jak zacząć. U mnie np. poza pomocnym bocikiem informatorem swoje rady dorzucił @marekkaminski. Przy tej okazji dziękuje ci Marku jeżeli to czytasz za poświęcenie mi dłuższej chwilki i udzielenie rad, które teraz dla mnie są oczywiste a jeszcze wtedy niemalże abstrakcyjne. Pozwole sobie przytoczyć:
stii.png

Moimi kolejnymi wpisami po przedstawieniu się były zdjęcia opatrzone krótkim tekstem, które zyskały góra 11 głosów! Jedne ze zdjęć zgłosiłam do konkursu fotograficznego- Perspektywa organizowanego przez @rqub i zajęłam 3 miejsce! Zmotywowało mnie to do tego, by mimo małej ilości upvotów wstawiać tutaj nadal swoje zdjęcia. Moje kolejne konkursy to #temaTYgodnia organizowane przez @steemit-polska i W labiryncie świata organizowanym przez @assayer. W żadnym z tych konkursów nie wygrałam, nie zajęłam żadnego miejsa, ale zyskałam więcej upvotów, komentujących i obserwujących.
Bardzo zachęcam nowych użytkowników do wzięcia udziału w tych czy innych konkursach, to dla nowych przede wszystkim szansa by dać się poznać większej liczbie steemian.

Szczególnie trudnym konkursem był dla mnie ateistyczny wpis W labiryncie świata, bałam się reakcji ludzi. Jednak na samym początku otuchy dodał mi komentarz @assayer (dziękuję!), a później w zasadzie każdy kolejny. Otwartość i kultura steemian mocno mnie zaskoczyła. Mój wpis w tym konkursie czyli "Chciałam wierzyć żeby mieć łatwiej w życiu" mimo, że nie zajął żadnego miejsca to został wyróżniony w Tygodniku Kuratorskim publikowanym przez @kurator-polski. Było mi bardzo miło i znowu zostałam zmotywowana.
Nawet jeżeli nie wygrasz jakiegoś konkursu, nawet jeżeli nie zajmiesz żadnego miejsca to i tak docierasz przez sam udział w nich do dużej ilości ludzi i przedewszystkim ćwiczysz pisanie, więc warto! Poza tym te konkursy na prawde są dla KAŻDEGO! ich twórcy dają możliwość bardzo szerokiej interpretacji tematów, więc jeżeli tylko chcesz, na pewno możesz wziąć udział

Patrząc na moją tablice (nie wiem czy tak się mówi) widzę, że moje wpisy dotyczą mojego życia i są dość osobiste. Wcale tego nie planowałam, ale tak po prostu wyszło.
To będzie na tyle z mojej steemitowej historii- teraz czas na konkrety!

2. Niezbędnik początkującego steemiana.

(użytkownicy oraz artykuły, z których ja czerpałam wiedzę i które POLECAM)

  • linki które podaje @informator w komentarzu do #introduceyourself. Znajdziesz tam min. steemd.com, na którym możesz sprawdzić szczegóły dotyczące twojego konta jak i kont innych użytkowników i steemit.czat, który szczególnie polecam, gdzie na prawde możesz szukać pomocy gdy czegoś nie rozumiesz/nie umiesz zrobić albo gdy po prostu chcesz popisać;

  • @kurator-polski gdzie między innymi możesz zobaczyć posty „wyróżnione” przez kuratorów, dużo ciekawych informacji, ciekawostek a przedewszystkim możliwość podejrzenia tego jak wyglądają dobre, docenione, dopracowane posty. Z tygodnika kuratorskiego dowiesz się również jakie hasztagi są pod opieką kuratorów, co jest ważne(!) (na moim przykładzie możesz się dowiedzieć, że prawidłowym tagiem jest #pl-ksiazki, a nie #pl-ksiazka), w tygodniku konkursowym pod koniec tekstu znajdziesz również tablice ogłoszeń;

  • @khrom który od niedawna prowadzi świetną rzecz- czyli tygodnik konkursowy. Dowiesz się tam jakie konkursy obecnie trwają, u jakich użytkowników i co można w nich wygrać. Możesz również obserwować użytkowników, którzy prowadzą konkursy, które najbardziej przypadły ci do gustu, będziesz miał pewność, że żadnego nie przegapisz;

  • @jacekw który za pomocą przejrzystych tabelek i statystyk uzmysłowi ci jak działa steemit (obserwujący, głosy);

konkretne artykuły, które mi pomogły:

Tych ludzi i miejsc jest oczywiście duuuużo duuużo więcej, wypisałam te powiedzmy najczęsciej przeze mnie odwiedzane (i te których linków nie zgubiłam :D)

Dziękuję wszystkim, którzy wytrwali do końca.

Dziękuje osobom, które mnie wspierają i udzielają się pod moimi tekstami, przedewszystkim tobie @theadelina, bo swoimi słowami i obecnością motywujesz mnie do tego by być tu nadal i dzielić się tym co mam do powiedzenia. No i fajnie jest czasem zajrzeć do osoby z którą masz podobne poglądy:)

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now