Na tropie Karola Mrozińskiego (ciąg dalszy ciągu dalszego)

Wiele past, które znajdują się w książce "Razzmatazz" zostało opublikowanych przez Karola Mrozińskiego na Facebooku pod adresem FB/bog.slonca.i.ladu.we.wszechswiecie. Jednak nie wszystkie. Poniżej wybrane dotyczące kultury. W nawiasach podałem strony, bo w książce nie ma... spisu treści.

Serial rodzinny (69) - pasta o tym jak Mroziński pisał scenariusz serialu o młodym małżeństwie, w którym mężczyzna jest obcokrajowcem i siedzi w domu z dziećmi (2 cókami), a jego żona Polka pracuje i robi karierę. Scenariusz ten w toku konsultacji został jednak mocno zmodyfikowany. Parę hetero zastąpiono parą gejów, a dziewczynki posłano do pracy w jakiś męskich zawodach, żeby nie utrwalać stereotypu, że kobiety są utrzymywane przez mężczyzn...

And (82) - pasta, w której poeta And żali się, że nikt nie rozumie jego wierszy i że musi zbierać podpisy dla jednego pisma, w którym go drukują...

(...) -To po co się tam drukujesz?
-Żeby mieć więcej publikacji do wniosku.
-Jakiego wniosku?
-O stypendium państwowe. Muszę się wreszcie uniezależnić.
-Od czego?
-Od czytelników. Nie może być tak, że o moich dochodach będzie decydowało to, czy komuś się podoba to, co piszę czy nie.
-Słusznie.
-Jestem anarchistą, Karol. Uważam, że literatura powinna być benzyną w butelkach rzucanych na barykady społecznego konformizmu i potulności wobec władzy.

Gówno (92) - pasta o tym jak Mroziński spotyka gówno, które prosi go o podwiezienie na Woronicza. Potem okazuje się, że są tam eliminacje do programu "Jak oni srają".

Krystyna Janda (211) - pasta o filmie, w którym Pilecki walczy z Al-Kaidą ostatecznie lądując na Marsie, gdzie na łaziku marsjańskim jeździła Krystyna Janda i ich przegoniła.

Pilecki ucieka do rakiety. Al-Kaida ucieka do samolotu. Wszyscy odlatują z powrotem do Karbali. Krystyna Janda zeskakuje z łazika. Zapala papierosa i potrząsa głową. Zza krateru wychyla się przerażony Matt Damon.
-Jesus Christ - mówi do siebie. - I'm so fucked up.
Ma rację. Resztę życia spędzi, grając w prywatnym teatrze.

Pasta oczywiście wpisuje się w szerszą krytykę polskiej kinematografii. Warto tu dodać, że Mroziński był współtwórcą krótkometrażowego filmu "Kranz", drugiego w karierze Michaliny Olszańskiej (córki Jaszczura Olszańskiego). Film swoją premierę miał w 2013 roku. Po sukcesie "Kranza" w planach była kolejna produkcja - "Miriam". Miał być to film fabularny na podstawie opowiadania Trumana Capote. Nigdy jednak nie powstał.

W poprzednich wpisach napisałem o pierwszych śladach twórczości Mrozińskiego w Internecie. Na koniec wypadałoby jednak sprawdzić, co działo się z nim już po zniknięciu z Facebooka (czyli w okresie od drugiej połowy roku 2016 aż po dziś dzień).

W lutym 2017 roku na portalu Wszystko co najważniejsze pojawił się artykuł Mrozińskiego pt. Łódź. Największy start-up świata.

W sierpniu 2017 Karol Mroziński otrzymał I nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki.

obraz.png

W maju 2018 roku Maciej Sawicki (Dom produkcyjny Foszer-Sawicki) w wywiadzie dla Nowego Marketingu wymienił Mrozińskiego jako jednego z twórców kampanii Hope County FM, która promowała grę Far Cry 5.

Z drugiej strony świetne scenariusze wykonane przez Karola Mrozińskiego. Te historie na potrzeby audycji trzeba było napisać. Może nie od zera, bo mieliśmy pewien fundament w postaci świata gry, ale jednak wiele rzeczy powstało w głowie Karola.

W lutym 2019 roku w serwisie Medium pojawił się artykuł Mrozińskiego pt. Odkrywanie Nowego Świata. Ameryka Łacińska szansą dla polskich firm?

I tyle. O aktywności Mrozińskiego z ostatnich 2 lat Internet milczy. Ciąg dalszy nie nastąpił.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now