Новий герб

Попри хорошу організацію святкування Дня Незалежності і велику кількість відповідних заходів, все ж не могло обійтися без ложки дьогтю. І якщо нагородження високими державними відзнаками непевних осіб, це калюжа у яку вступають всі наші президенти. То ситуація із просуванням нового герба стала родзинкою "найвеличнішого".

24 серпня на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила в першому читанні запропонований президентом проект великого державного герба. За проголосувало 257 депутатів.

screenshot_20210904_151940.png
скріншоти з трансляції

Як видно із голосування "слугам" вдалось домовитись із фракціями "Батьківщина" та "Довіра" ("За Майбутнє" і так зрозуміло підтримала). В результаті маємо ось таку картинку, що позначатиме, символічне графічне уособлення нашої країни.

_.png

Здається все як і має бути. Калина, пшениця, козак, тризуб, синій та жовті кольори. Але. Що ж не так із новим гербом? По перше, те що він не досконалий з точки зору геральдики та смислового змісту. У багатьох спеціалістів виникло дуже багато питань. Якщо коротко то їх можна узагальнити ось такою картинкою.

_.jpg
фото громадської організації "Відсіч"

А детальніше про всі недоречності нового великого герба добре описано у цій статті: https://www.istpravda.com.ua/columns/2021/07/8/159805/

Проте, геральдичні чи історичні спори загалом мало стосується пересічних громадян і не викликають цікавості виборців. Але от ті витрати із бюджетів на зміну державного символу відчує кожен. Бо замість того, щоб підвищувати обороноздатність, покращувати систему охорони здоров’я, енергетичну безпеку та інші критично важливі сфери, шалені гроші підуть на зміну вивісок, бланків, прапорів. Думаю й гривні нові будуть друкувати.

Тобто замість необхідних базових реформ, як от судової чи освітньої нам замилюють очі гарною шароварною картинкою та гучною діджиталізацією. А ще ж "велике крадівництво" смокче наші з вами гроші на догоду піар-кампанії влади.

На щастя, існує ще шанс що в другому читанні не підтримають цей законопроект і він назавжди зависне у коридорах документообігу. От таку от другу бомбу сповільненої дії, хоч і малу, але достатню для створення галасу в суспільстві підсунули нам комуністи в Конституції. Як відомо, перша - автономія Криму, вибухнула гучно і ледь не розірвала країну повністю.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
1 Comment