Завершено підтримку Ubuntu 18.04

31 травня 2023 завершився термін LTS підтримки популярного дистрибутиву Убунту 18.04 Bionic Beaver.

Дистрибутив переходить на так званий "End of Life" етап і більше не отримуватиме оновлень та виправлень безпеки в рамках стандартної підтримки. Також оновлення припиняться й для інших проектів створені на його основі, такі як Linux Mint 19 та інші.

Багато користувачів заслужено вважають Bionic Beaver найкращою убунтівської збіркою, як у десктопному, так і серверному варіантах. Реліз відбувся у квітні 2018 року і поєднав у собі чудову стабільність і швидкість попередньої LTS 16.04 та купу удосконалень створених до випуску. Також це була остання Убунту із підтримкою архітектури 32-біт.

Тепер комп’ютери із цією системою без оновлень стануть значно вразливими для зломів хакерів. Що ж робити користувачам?

Існує кілька варіантів. Якщо ви не зробили цього раніше то слід оновитись до наступної, ще актуальної LTS версії 20.04. Або встановити найсвіжішу 22.04. Проте такий варіант доступний не для всіх, зокрема і через збільшені вимоги до апаратних ресурсів.

Також багатьом не подобається агресивне впровадження в Убунту snap-пакунків та загальне "ожиріння" дистрибутиву. Тому багато користувачів знаходять заміну і переходять на інші дистрибутиви. Наприклад, на сервер встановлюють Debian, а для ПК та ноутбуків Fedora та Linux Mint, або ж аналогічні системи із традиційною концепцією пакунків та меншими вимогами до обладнання.

У разі ж якщо ваші виробничі процеси дуже тісно зав’язані на Убунту 18.04 і перехід чи оновлення на нову систему займе багато часу та сил у Canonical існує окреме рішення.

Розширена підтримка безпеки (Extended Security Maintenance (ESM) в рамках підписки програми Ubuntu Pro. Завдяки їй можна отримувати оновлення безпеки для важливих пакунків та цілодобову підтримку ще протягом п’яти років до квітня 2028 року. І для персонального користування можна приєднати п’ять пристроїв на безоплатній основі.

Проте, слід мати на увазі, що до переліку розширеної підтримки входять переважно пакунки системних та серверних компонентів. І з оновленням багатьох прикладних програм можуть виникнути проблеми, адже розробники поступово перестають випускати версії сумісні зі старими системами. Тому перехід на новіший реліз буде кращим варіантом.

🐧 🐧 🐧 🐧 🐧 prolinuxua_badge.png 🐧 🐧 🐧 🐧 🐧

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now