Смак Меду

img_0.28348097982080733.jpg

🤔" Як може бути так смачно?" А дійсно, Як?!

Смак меду це ідеальний баланс між основними смаковими сигналами, а їх є 4.
Це кислий, гіркий, солодкий та солений.
Кожен хто пробував мед в першу чергу скаже, що він солодкий Та є сорти меду які можуть бути гіркими, наприклад мед з Вереска або може бути кислим, як мед з високим вмістом у складі Волошки.

⬜Кількісного чи сумарного визначення смаку меду нема. Це стає зрозуміло якщо врахувати, що смакове сприйняття визначається роботою близько 8 тисяч смакових рецепторів.
Кожен із них містить комплекс рецепторних клітин, які можуть вирізнити будь-який з чотирьох основних смаків.

🟫По цій причині немає медів з однаковим смаком для різних людей, так як здатність сприймати його не однакова і передається генетично. Саме тому смакуючи один і той сорт меду у компанії сім'ї чи друзів, кожен з вас може окремо виділити ту чи іншу нотку смаку і сприйняття смаку у кожного буде індивідуальне і по цій же причині комусь смакує сорт меду Гірський, а комусь наприклад Ехінацея.
Мозок віддасть перевагу тому смаку, рецептори на сприйняття якого найбільш чутливі та приносять задоволення.

🟪Однак ми можемо сказати, чому один мед відрізняється за смаком від іншого.
Зміст смако-складових речовин залежить від медоносів, зрілості меду, породи бджіл, природно-кліматичних умов.

🟦У меді міститься більше 25 різних "цукрів", але солодкість визначається більшим чи меншим співвідношенням основних - фруктози і глюкози. Наприклад рівень солодкого для сахарози становить 100 одиниць а у фруктози він найвищий 175 одиниць. На смак одного і того ж меду впливає навіть вік рамки, з якої він зібраний.

🟩На кислий смак, помимо медоносів з яких зібраний мед, також сильно впливає порода бджіл. Бджоли в залежності від породи вносять в мед неоднакову кількість ферментів, які беруть участь в утворенні кислот.
Крім того, відвідуваність медоносів у них також різна. Одна порода бджілок надасть перевагу наприклад Малині інша з радістю полетить на Волошку, а наприклад наша карпатська порода бджілок ще й по дорозі візьме нектар гірської конюшини, яка недоступна для бджілок інших порід через фізіологічні дані ( медовий хоботок у карпатської породи найдовший)
Тому навіть мед одного і того ж ботанічного походження матиме різний смак.

Відчуття гіркого смаку залежить від речовин, що знаходяться в меді, а також від смаку пилку, зерна якого неминуче потрапляють в нього. Гіркий смак дають окремі амінокислоти і ароматичні (ефірні) олії рослин. Згодом ароматичні речовини випаровуються і смаковий букет меду змінюється. Наприклад, свіжий липовий мед має виражений гіркуватий смак, але в дозрілому він уже мало помітний. Те ж можна сказати про мед з гірчиці, вереску. Зміна смаку також залежить від умов зберігання меду і вмісту в ньому води. Наприклад, довге зберігання меду на сонці з температурою вище 20 градусів призведе до зміни смаку.

На солоний смак впливає кількість мінеральних солей. Рослини вибірково поглинають різноманітні елементи з грунту, що відбивається і на складі меду. Ось на цьому етапі і відіграє найбільше значення екологічність території де розташована пасіка . Найбільше мінеральних солей в падевому меді, і він наближається до порогу сприйняття солоного. У інших сортах смак солоного не відчутний через високий вміст фруктози тобто солодкого.

Ваш , Відкритий Вулик

img_0.5449341431188913.jpg

img_0.7942045110127177.jpg

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now