⭐⭐ Богині пророцтва з сузір ʼ я Діви.

Порріма

Порріма (γ Vir / γ Virginis) - Гамма зірка сузір'я Діви,

Move mouse over sketch above to see comparison detail illustration from January 2007. Click the image for a larger version.

perezmedia.net

це подвійна зірка, до 1990 року її можна біло легко побачити навіть у аматорський телескоп, але потім складові зірки підійшли занадто близько один до одного і стали видимі лише через "великі" телескопи.

Gamma Virginis, Porrima

cloudynights.com

Компоненти системи – майже ідентичні близнюки: це жовто-білі зірки спектрального класу F з температурами поверхні приблизно 7000 K, значно гарячіші за Сонце.
Вони обертаються навколо один одного на відносно невеликій відстані - 40 а. е., та з періодом у 170 років ( ця інформація з Викіпедії, в книгах , що будуть вказані вкінці допису як джерела, з яких я черпала інформацію, я знайшла інші цифри - 172 та 190 років).
Відстань між ними можна порівняти з відстанню між Сонцем і Плутоном.

mifmira

Найбільше зближення зірок одна з одною відбувалося в 2007 році, в 2020 році компоненти розійшлися досить далеко, що зробило їх (знову) помітними навіть у відносно невеликі телескопи. В ядрах обох зірок відбувається термоядерна реакція синтезу гелію з воднем. Кожна з зірок приблизно в півтора рази важча за Сонце, в результаті вони мають вищу температуру і яскравість (приблизно в чотири рази більше сонячної)
Гамма Діви отримала власне ім'я в честь римської «Богині пророцтв» Порріми.
Цим ім'ям зірка названа не просто так.
Вона отримала його тому що, "схожа" на цю Богиню.
Ця практика - називати об'єкт зіркового неба, в честь міфічного персонажу, з яким він має схожість (за своєю структурою, зовнішністю чи поведінкою.....) прекрасна традиція, астрологи при цьому використовують міфи, повʼязані з цими іменами трактуючи вплив небесних тіл, на людство.
Вважаючи, що в цьому світі, ніщо не відбувається просто так,
та все взаємозвʼязано між собою. Боги - мають архетипічні образи, вони виражаються у зовнішності, чи поведінці небесних тіл, в нашому випадку Зірок з сузірʼя Діви, а люди в карті котрих виражені ці зірки - мають відіграти ці архітипічні ролі, в своєму житті.

Богині пророцтва

Порріма, Антеворта, іноді – Постворта. Так звали двох стародавніх богинь Пророцтва, сестер і помічниць Карменти або Карментіс, яким поклонялися римські жінки і до яких часом зверталися з проханнями.
Антеворта(Porrima,Prorsa) була римською богинею майбутнього.
Вона та її сестра Постворта (за іншою версією — Постверта) керували минулими та майбутніми подіями. Вважалося, що вони здатні бачити Провидіння і вплинути на майбутнє, щоб воно було більш сприятливим.
Гай Юлій Гігін називає їх Антеворта і Постворта, Антеворта та Постворта мали два вівтарі в Римі і були покликані допомагати вагітним жінкам, захищати їх від небезпеки під час пологів.
Ці богині описувалися як супутниці (або сестри) та помічниці Карменти, богині, що відповідала за благополучний результат жіночих пологів.
Вважалося, що Антеворта здатна впливати на вагітну, якщо дитина перебуває у "природному" стані, а Постворта допомагає жінці, якщо майбутня новонароджена дитина розташована тазом вперед. Постворта заспокоювала біль під час пологів, тоді як Антеворта відновлювала здоров'я до народження дитини.
На думку німецького дослідника Античності, Георга Віссови, Антеворту викликали окремо, до й після пологів, Та просили про безпечний перехід до життя. Іноді Антеворту та Постворту називали Карментами - на ім'я богині Карменти, у якої вони служили. Можливо, спочатку вони були пов'язані з Карментою воєдино, будучи двома сторонами її особистості, завдяки чому Кармента знала про минуле і майбутнє, або, об'єднавшись, самі уособлювали її з двох сторін, на кшталт дволикого Януса і Постворта.
джерелa -
wikipedia
Д. Корнеліус - Зіркове небо.
Річард Хінклі Аллен - Зірки.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Logo
Center