HRVATSKA 22:27 FRANCUSKA

Hrvatski reprezentativci otvorili su Euro porazom od Francuza pred 5422 gledatelja u madjarskom Segedu. Podmladjeni i usput jos oslabljeni Kauboji (izostancima Duvnjaka, Cindrica i Mamica) nisu imali dovoljno kvalitete za vise od, nazovimo to, prihvatljivim porazom od 5 razlike.

Hrvatski reprezentativci u utakmicu su usli sa previse respekta prema protivniku sto je nakon prvih desetak minuta rezultiralo bjegom Francuza na +5 (7:2).
U nastavku prvog poluvremena kockasta obrana se stabilizirala i punih 9 minuta ( izmedju 9. i 18 minute) sacuvala svoju mrezu cistom. Taj period igre im je ujedno i dao do znanja da usprkos mladosti i neiskustvu Francuska nije bauk i da se protiv nje ipak moze.
Na poluvrijeme su Kauboji otisli sa 2 gola zaostatka (11:13) a u nastavku utakmice Ceski suci su prelomili utakmicu nizom cudnih, dvojbenih, pa mozemo cak reci i sramotnih odluka na stetu Hrvatske, tj. u korist objektivno kvalitetnijoj ekipi u plavim dresovima.
Zbog tog poprilicno pristanog sudackog kriterija, u jednom trenutku mogli smo svjedociti vrlo neuobicajenoj situaciji kada su Kaubojima iskljucena cak 3 igraca a Mandic je dobio crveni pa i plavi karton, sto znaci da ce se njegovim prekrsajem za iskljucenje dodatno pozabaviti sudacka komisija i sigurno je vec sada da ga nece biti u kadru na sljedecoj utakmici protiv Srbije.9a8cfbb5_3f08_4a7b_9ccc_0122cc47fd22.jpg
Uz takav sudacki poguranac Francuzima nije bilo tesko rutinski privesti utakmicu kraju i upisati prve bodove na turniru.
No s obzirom na nekoliko debitanata u nasoj reprezentaciji od kojih je mozda najbolje odigrao mladi Tin Lucin (4 gola i 1 asist) nemamo previse razloga za nezadovoljstvo usprkos negativnom rezultatu. Dapace, ova nova, podmladjena Hrvatska, sa novim izbornikom Horvatom, ostavila je dojam da nas opet ceka blistava buducnost.
Ante Gadža, Tin Lučin, Zvonimir Srna, Šime Ivić i Leon Šušnja (njima možemo pridodati i Halila Jaganjca, koji je sad prvi put dobio pravu šansu) debitirali su na velikim natjecanju u susretu protiv najveće momčadi posljednjih 20 godina i nisu se prepali Karabatića, Mema, Gerarda i ostalih velikana.
U subotu, na rasporedu je drugo kolo kada ce Hrvatska odmjeriti snage sa Srbijom. Bit ce to kljucna utakmica za prolazak u sljedecu fazu natjecanja jer samo najbolje dvije reprezentacije iz grupe idu dalje.
Srbija je danas bez vecih problema savladala Ukrainu rezultatom 31:23 i dala kockastima do znanja da nece biti nimalo lak protivnik u sljedecem kolu.