Napoje Bez Kresu

Inflacja wciąż ściga Królestwo. Faktura za czynsz w czerwcu przekroczyła 3 tysiące złotych. Do tego dochodzi podatek, Internet i prąd, czyli łącznie wyjdzie 4K PLN. Uciekamy jednak do przodu i powiększamy listę nagród, które można dostać za rycary. Wczoraj do Królestwa przyszło pięć paczek z napojami. Jeśli dodamy do tego 11 pudeł z końca maja i początku czerwca, to otrzymamy lodówkę wypełnioną jak nigdy w dziejach KBK. Na stanie mamy aż 30 różnych zimnych napojów. Widać je wszystkie na poniższym zdjęciu.

No dobrze, przyjrzyjmy się im. Co my tu mamy? Idziemy od lewej. Brisscola, czyli wyrób własny (autorska receptura) na bazie fermentowanej czarnej herbaty i yerba mate. Dalej mamy litewski kwas chlebowy od Volfas Engelman Imperial, 1 pinta. W niebieskiej puszce jest natomiast Ben Shaws Cream Soda, czyli angielski napój o smaku lodów śmietankowych. Poniżej Old Jamaica Ginger Beer. Wbrew nazwie jest to napój bezalkoholowy. Dalej mamy trzy rodzaje Fanty: Elderflower & Lemon, Strawberry & Kiwi oraz Lemon. Obok polski napój Bombilla w dwóch wersjach: yerba mate classic oraz yerba mate + acai, granat, żurawina. Jest też szkocki napój o smaku cytrusowym Irn-Bru, wyprodukowany po raz pierwszy w 1901 roku przez firmę A.G. Barr z Glasgow. Z kolei Guaraná Antarctica wprowadzona została na rynek w 1921 roku. Jest to napój z Brazylii powstały na bazie naturalnego ekstraktu z owocu guarany. Obok mamy dwie wersje włoskiego Chinò - z cukrem i bez cukru. Robi się go z Chinotto, czyli małej pomarańczy pochodzącej z Chin, lekko gorzkiej w smaku. Napój jest ciemny, co zawdzięcza obecności karmelu. ChaiKola to z kolei połączenie herbaty i orzeszków kola, dodatkowo wzbogacone aromatami cynamonu, imbiru i goździków. Jest też czechosłowacka wersja coli z 1960 roku, czyli Kofola. Obok mamy napój praktycznie niedostępny w Polsce (prawdopodobnie można go dostać tylko w KBK). To łotewski Enjoy o smaku truskawkowo-cytrynowo-miętowym. Poniżej - Coca Cola Cherry. Dalej mamy trzy smaki wyprodukowanego w UK Rubiconu: lychee, granat i marakuja. Obok z kolei stoją dwie puszki napojów z Włoch: Oran Soda oraz Lemon Soda. Oba wyróżniają się wysoką zawartością soku oraz miąższu. Dalej mamy amerykańskiego Dra Peppera produkowanego od 1885 roku oraz trzy odmiany polskiego napoju Mizu: Mizu Matcha o smaku japońskiej herbaty, Mizu Mate o smaku grejpfruta i Mizu Mate o smaku mango. Dalej jest AriZona truskawkowo-cytrynowa made in USA oraz produkowane w Niemczech Mio Mio Mate o smaku bananowym. Na koniec napój z Meksyku - Jarritos w dwóch smakach: ananasowym i grejpfrutowym.

Oczywiście lista nie jest zamknięta i cały czas można zgłaszać własne propozycje. W grę wchodzi wszystko, co jest na Allegro.

NapójW czym?Za ile?
Brisscolabutelka 0,43 RCR
Mizupuszka 0,333 RCR
Coca Cola (Cherry)puszka 0,333 RCR
Oran Sodapuszka 0,334 RCR
Lemon Sodapuszka 0,334 RCR
Chinòpuszka 0,334 RCR
Bombillapuszka 0,335 RCR
Fantapuszka 0,335 RCR
Enjoypuszka 0,335 RCR
Kwas chlebowypuszka 0,565 RCR
Cream Sodapuszka 0,335 RCR
Irn-Brupuszka 0,335 RCR
Ginger Beerpuszka 0,335 RCR
Mio Mio Matebutelka 0,56 RCR
Arizonapuszka 0,56 RCR
Guarana Antarcticapuszka 0,336 RCR
Rubiconpuszka 0,336 RCR
Jarritosbutelka 0,377 RCR


Czy i jaki skutek przyniesie to poszerzenie "oferty" KBK, to się dopiero okaże. Na razie trwa akcja informacyjna. Przy okazji polecam wczorajszą rolkę na Instagramie.


KBK w walce z inflacją można wspierać:

  1. przelewając dowolną kwotę na konto bankowe: Fundacja Tradycji Miast i Wsi, 16 1090 1740 0000 0001 2088 2593 (Santander), tytuł: "dar na cele statutowe KBK"

  2. wpłacając darowiznę poprzez zrzutkę

  3. przesyłając tokeny HBD na konto @fundacja (zasilają one Fundusz Rozwojowy KBK)

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now