Trliste HPUD #3 - Trliste Hive Power Up Günü #3

Merhabalar sevgili dostlar. Geleneksel Trliste HPUD etkinliğimizin üçüncüsünü yarın 19 Aralık 2022 Pazartesi günü gerçekleştiriyoruz. Tüm Trliste üyelerimizi etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz. 🌼


Bu güzel çalışma için @oneplanet arkadaşımıza teşekkürler.

Hive Blockchaininde Power Up İşleminin Avantajları

Power up basitçe Hive'ları cüzdanlarımızda kilitli tutmak amacıyla yaptığımız işlemdir. Bu işlem beraberinde hesap sahibine bazı avantajlar getirmektedir.

 • Power up yaptığımızda hesabımızdaki Hive Power (yani kilitli tutulan Hive miktarı) artar. Bu sayede hesabımız güçlenir, attığımız oyların değeri artar ve daha fazla kürasyon ödülü kazanmaya başlarız.
 • Aynı zamanda oy attığımız hesaplara daha fazla yazar ödülü kazandıracağımızdan topluluktaki diğer üyeleri daha fazla desteklemiş oluruz.
 • Hesaplarda likit Hive tutmanın hiçbir faydası yok, ama stake edilirse pasif getirisi olan bir yatırım aracına dönüştürülebilir.
 • Stake edilen Hive'lar daha güvende olur. Hesap birinin eline geçerse power down işlemi 13 hafta süreceğinden cüzdandaki varlıkları kurtarma şansı artar.
 • Power up Hive platformunun başarısını doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Tüm ödülleri power down yapıp çeken üyelerin topluluğa hiçbir katkısı bulunmamaktadır.

Kısaca, power up işlemi hem kendi hesaplarımız hem topluluktaki diğer üyelerin hesapları için bir takım güzel avantajları beraberinde getirmektedir. Elimizden geldiğince power up yaparak hesaplarımızın ve projenin amaçlarına ulaşmasına ve başarılı olmasına yardımcı olmaya çalışmamız gerekir.


Trliste HPUD Nedir?

Trliste HPUD topluluğumuzda power up konusunda farkındalığın oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlayan bir etkinliktir. Etkinlik her ayın 19'da gerçekleştirilmektedir. Trliste HPUD fikrini ortaya atan, hem organizatör hem sponsor olarak desteklerini esirgemeyen değerli witnessımız @emrebeyler'dir. Her zaman olduğu gibi yanımızda olduğu için kendisine çok çok teşekkür ederiz. Ayrıca moderatör görevini üstlenen ve etkinliğin gerçekleşmesi için büyük çabalar harcayan moderatörümüz @incublus, üçüncü defa sponsorluğu üstlenen @bilgin70, yine ikinci kez sponsorumuz olarak desteklerini esirgemeyen @ahmetay, @sunsan ve @passenger777 ve Aralık ayı yeni sponsorlarımız @bilginhilal, @bilginselcuk, @mttok ve @anadolu arkadaşlarımıza destekleri için sonsuz teşekkürler.


Trliste HPUD Etkinliğine Nasıl Katılırız?

Etkinliğe katılmak için 19 Aralık 2022 tarihinde kurallara uygun bir şekilde Hive hesabınızda power up işlemi yapmanız ve bununla ilgili bir yazı paylaşmanız yeterlidir. Yazının bu tarihte yayınlanması ve power up işleminin bu tarihte yapılması çok önemlidir. Önceki tarihlerde yapılan işlemler dikkate alınmayacaktır.


Kurallar:

 • En az 25 Hive power up yapılmalıdır.
 • Power up işlemi 19 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşmelidir. (Türkiye saati dikkate alınır.)
 • Katılımcı Trliste Whitelist Üyesi olmalıdır.
 • Katılımcının hesabında Power down işlemi başlatılmamış olmalıdır. (Yani aktif power down yapıyor olmamalıdır.)
 • Power up işlemi yapıldıktan sonra aynı tarihte bununla ilgili HPUD yazısı yazılmalıdır. Yazıda aranılan koşullar: en az 250 kelime olmalıdır (tek dil min. 250, iki dilde yazılacaksa min. 500), Hive TR topluluğunda paylaşılmalıdır, #trlistehpud etiketi kullanılmalı ve yazılar Hive Türkiye sunucusundaki #trliste-hpud kanalında paylaşılmalıdır.
 • Ödül alan kullanıcıların oylarında veya yorumlarında farming, spam ve kötüye kullanım görülürse veya hesap Hivewatchers veya Trliste kara listesine girerse delegasyonlar herhangi bir zamanda geri alinabilir.

Ödüller:

 • En yüksek miktarda power up yapan 3 kişiye 5 bin HP delegasyon - 1 aylık - (Sponsor @emrebeyler)
 • En yüksek oranda power up yapan 3 kişiye bin HP delegasyon - 1 aylık - (Sponsor @emrebeyler)
 • Birinci olan bir kişiye kitap (Sponsor @bilgin70)
 • En yüksek miktarda power up yapan 3 kişiye 250 Ecency puanı (Sponsor @incublus)
 • En yüksek oranda power up yapan 3 kişiye 250 Ecency puanı (Sponsor @incublus)
 • En yüksek miktarda power up yapan 3 kişiye 5 Hive (Sponsor @passenger777)
 • En yüksek oranda power up yapan 1 kişiye 250 Ecency puanı (Sponsor @bilginhilal)
 • En yüksek miktarda power up yapan 5 kişiye 1000 Ecency puanı (Sponsor @ahmetay)
 • En yüksek miktarda power up yapan 1 kişiye 500 Ecency puanı (Sponsor @bilginselcuk)
 • Tüm katılımcılara 150 Ecency puanı (Sponsor @mttok)
 • En yüksek oranda power up yapan 2 kişiye 400 Ecency puanı (Sponsor @sunsan)
 • En yüksek miktarda power up yapan 3 kişiye 10000 Cent + 5000 Pob delegasyonu - 1 aylık ( Sponsor @anadolu - 5, 3, 2 k. ve 2, 1.75, 1.25 k. şeklinde)

Eşitlik durumunda 5 bin HP delegasyonlar bölünür, bin HP delegasyonların sayısı artırılır (en fazla 10 kişiye kadar), Ecency puanları, Hive ve token ödülleri bölünür.

Kitap ödülü kazananını birinciler arasından @bilgin70 seçer.

Bir kişi her iki dalda ilk üçe girerse sadece ödüllerden birine (en yüksek olanına) hak kazanır.

Kazananlar 20 Aralık 2022 Salı günü açıklanacaktır.

Bu eğlenceli çalışması için @emrebeyler 'e teşekkür ederiz.


Sponsorlarımız@emrebeyler

@incublus

@bilgin70

@sunsan

@ahmetay

@anadolu

@passenger777

@bilginhilal

@bilginselcuk

@mttok

Sık Sorulan Sorular:

1. Power up nasıl yapılır?

Hive.blog kullanılarak:

https://wallet.hive.blog/@trliste/transfers adresinden kendi kullanıcı adınızı yazarak cüzdan kısmına active key ile giriş yapın. Hive yazan kısımdan Power up'a tıklayın. Miktarı girerek "Power up" butonuna tıklayın.

Peakd kullanarak:

https://peakd.com/@trliste/wallet adresinde trliste'yi kendi kullanıcı adınızla değiştirip siteye giriş yapın. "Power up" yazan kısma tıklayın. Daha sonra miktarı girerek Continue butonuna tıklayın ve işlemi gerçekleştirin.

Ecency kullanarak:

https://ecency.com/@trliste/wallet adresinden kendi kullanıcı adınızı yazarak giriş yapın. Power up kısmına tıkladıktan sonra açılan sayfada miktarı girerek Next butonuna tıklayıp işlemi gerçekleştirin.

2. En yüksek oranda power up yapanlar nasıl hesaplanır?

Üyenin hesabındaki HP miktarı ve power up yaptığı Hive miktarı dikkate alınarak hesaplanır. Örneğin: 100 HP sahibi bir üye 50 Hive power up yaptığında oran %50, 1000 HP sahibi bir üye 100 hive power up yaptığında oran %10 olacaktır. En yüksek oranda power up yapan 3 üye ödül kazanmaya hak eder.

3. Ödüller ne zaman teslim edilir?

Hesaplama işlemleri Salı günü yapılacak, kazananların listesi 20 Aralık 2022 Salı günü açıklanacaktır. Ödüller 20-21 Aralık tarihleri arasında en geç sonuçlar açıklandıktan sonra 48 saat içinde teslim edilecektir.

Başka sorularınız varsa yorum kısmından veya Hive Türkiye discord sunucumuzdan sorabilirsiniz. Güzel, keyifli ve topluluğumuza faydalı etkinlik olmasını dileriz. Katılımlarınızı bekliyoruz. 🌼


Bu güzel fotoğraf için @baycan arkadaşımıza teşekkür ederiz.


Trliste trail: https://hive.vote/dash.php?i=1&trail=trliste
Hive TR topluluğu: /trending/hive-124065

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
3 Comments