Another Hive Power Up Day! Hive Power Up Günü! [EN-TR]

Hello dear Hive TR readers, as you know, the first day of every month is Hive Power Up Day for Hive. The purpose of this day is to encourage people to power up their accounts. I wrote a post about it last month, but I don't think I was clear enough. This month I will explain it to you more clearly. I would like to thank @traciyork for letting me translate her post into Turkish and use it.

resource

What is Power Up? How To Do It?

Power Up means staking the hives in your account. This increases your voting power. We did a calculation on discord the other day and with approximately 43500 Hive Power, when you vote 100%, you can vote 1 dollar a post. So why would you do that? Because every vote you cast on Hive, you get 50% of it back as curation income. That's why it's important to have high Hive Power.

As for how to do it; no matter which front-end (Peakd, Ecency, Hive.blog), what you need to do is to click on the wallet section. Today I will show you through Ecency, which is the most used front-end from this community.


This is exactly where you need to click to get to the Wallet at the top of the page. When you hover your mouse over it, it already says "Wallet".


Then on the screen that appears, you will click on the section that says Hive. You will see a screen like this.


When you move your mouse over the arrow next to the Hive option at the top, you will see 4 different options. The option we will use is "Power Up". Click on it.


The only part you need to fill in on this screen is the part that says "Amount". That is, how much Hive Power Up you want to do. To participate in Hive Power Up Day, you need to make at least 10 Hives. Of course, if you want to take 1st place in the event, you will need to do more than that. I will explain the details of the event in a bit. After typing the amount, click Next.


The next screen is just a confirmation screen. Click "Confirm" and continue.


In this section you need to enter the Active, Owner or Master Key to perform the operation. Then click Sign.


A notification message that the transaction has been completed and that's it!

How to Participate in the Hive Power Up Day Event?

This part is already in English in the post @traciyork shared today. You can read it by clicking here.

What are the Prizes?

The English version of the prizes is available on @traciyork's post as I mentioned. You can reach from the link above.


Thanks so much for reading, I hope you're having a great day and you've powered up your account!

TR

Hepinize merhaba sevgili Hive TR okurları, bildiğiniz gibi her ayın ilk günü Hive için Hive Power Up Day olarak geçiyor. Bugünün amacı insanları hesaplarını güçlendirmeye teşvik etmek. Ben de geçen ay bununla ilgili bir post yazmıştım ancak yeterince açık yazamadığımı düşünüyorum. Bu ay size bunu daha net açıklayacağım. @traciyork'a yazısını Türkçe'ye çevirip kullanmama izin verdiği için teşekkür ederim.

Power Up Nedir? Nasıl Yapılır?

Power Up hesabınızda bulunan hive'leri stake etmeniz demektir. Bu sizin oy gücünüzü artırır. Geçen gün discordda bir hesaplama yapmıştık ve yaklaşık 43500 Hive Power ile %100 oy attığınız zaman bir posta 1 dolarlık oy atabilirsiniz. Peki bunu neden yapasınız? Çünkü Hive'de attığınız her oyun %50'sini kürasyon geliri olarak geri alırsınız. Bu yüzden Hive Power'ınızın yüksek olması önemlidir.

Nasıl yapıldığına gelecek olursak; hangi ön-uç(Peakd, Ecency, Hive.blog) olursa olsun yapmanız gereken şey cüzdan bölümüne tıklamak. Ben bugün sizlere bu topluluktan en çok kullanılan ön-uç olan Ecency üzerinden göstereceğim.


Cüzdan'a ulaşmak için tıklamanız gereken yer sayfanın en üstündeki bölümde tam olarak burası. Fareyi üzerine getirdiğinizde zaten "Wallet" olarak yazıyor.


Daha sonra çıkan ekran üzerinde Hive yazan bölüme tıklayacaksınız. Karşınıza böyle bir ekran gelecek.


En üstteki Hive seçeneğinin yanındaki okun üzerine farenizi getirdiğinizde 4 farklı seçenek göreceksiniz. Bizim kullanacağımız seçenek "Power Up". Ona tıklayın.


Önünüze gelen bu ekranda doldurmanız gereken tek kısım "Amount" yazan yer. Yani ne kadar Hive Power Up yapmak istediğinizle ilgili. Hive Power Up Day'e katılmak için yapmanız gereken miktar en az 10 Hive. Tabi ki etkinlikte 1. olmak istiyorsanız bundan daha fazlasını yapmanız gerekecek. Etkinliğin detaylarını birazdan açıklayacağım. Miktarı yazdıktan sonra Next'e tıklıyoruz.


Sonraki ekran sadece bir onaylama ekranı. Confirm'e tıklayıp devam ediyoruz.


Bu kısımda işlemi gerçekleştirmek için Active, Owner ya da Master Key'i girmeniz gerekiyor. Daha sonra Sign'a tıklıyoruz.


İşlemin gerçekleştiğine dair bir bilgilendirme mesajı ve hepsi bu!

Hive Power Up Day Etkinliğine Nasıl Katılınır?

Hive Power Up Day Kuralları

  • Reputation Score'unuz 70'in altında ve 39'un üzerinde olmalı. Hesabınızın topluluktaki durumu iyi olmalı. Yani daha önce intihal vb. şeyler yapmamış olmanız gerekiyor. Ayrıca aktif olmalısınız.

  • Ayın 1'inden önce toplam Hive Power'ınız 8000'den az ve 100'den fazla olmalıdır.

  • En az 10 Hive "Power Up" yapmış olmalısınız ve "Power Down" yapmıyor olmalısınız.

  • Power Up yaptıktan sonra bununla ilgili bir post yazmalısınız. Yazdığınız postun ilk 5 etiketinden biri #hivepud olmalı.

Bu kriterlerin hepsine uyduğunuz zaman ödül kazanmaya uygunsunuz demektir. Sıralamalar kimin en çok Power Up yaptığına göre değil kimin yüzde kaç Power Up yaptığına göre belirlenecektir. Yani kriterleri sağladığınız sürece 1. olma şansınız var!

Ödüller neler?

  1. sıraya 30 Günlük 900 Hive Power delegasyonu

  2. sıraya 30 günlük 700 Hive Power delegasyonu

  3. sıraya 30 günlük 500 Hive Power delegasyonu

Kriterleri yerine getiren herkesin kazanabileceği bir sürü başka Hive Power delegasyonu ve token ödülleri de var. Onları yazıdan öğrenebileceğinizi düşünüyorum. Eğer Hive Power'ınız 8000'in üstünde ya da 100'ün altındaysa veya Reputation Score'unuz 70'in üstünde ya da 39'un altındaysa üzülmeyin. Sizin için de bir sürü ödül var. Onları da @traciyork'un paylaştığı bu gönderiyi okuyarak kontrol edebilirsiniz.

Okuduğunuz için çok teşekkürler, umarım harika bir gün geçiriyorsunuzdur ve hesabınızı güçlendirmişsinizdir!

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
28 Comments
Ecency