Jak publikować na Hive, aby zwiększyć zasięgi?

Społeczności w sieci Hive zainteresowane danymi tematami skupiają się wokół określonych tagów tematycznych. Jest to nieco inne podejście od tego do jakiego przywykliśmy tworząc akrtykuły w innych miejscach. Można oczywiście tagować treści wedle własnego uznania oraz stworzyć własny tag tematyczny, jednak jeśli chcemy, aby treści trafiły do aktywnej grupy użytkowników, oraz żeby zostały odnalezione przez kuratorów, warto je publikować na tagach śledzonych przez innych.

Jest to szczególnie istotne na początku naszej działalności, gdy nasze konto nie ma jeszcze rzeszy obserwujących go czytelników, którym publikowane przez nas treści mogłyby się pokazywać na tablicy.

Tak samo jeśli interesuje nas poczytanie ciekawych treści na Hive, powinniśmy wiedzieć na jaki tag należy się skierować, żeby znaleźć treści w języku polskim, czy też o jakiejś konkretnej tematyce.

Na platformie istnieje masa tagów. Jednak można zaobserwować pewną zależność w ich tworzeniu i użytkowaniu, która pomoże nam w poruszaniu się po sieci.

Każda większa społeczność z danego kraju posiada zazwyczaj jeden lub dwa tagi zbiorcze dla wszystkich treści publikowanych we własnym języku, wokół którego koncentrują się wszystkie osoby z danego kraju. Dla Polski jest to tag:

polish

Następnie są już rożne tagi tematyczne, które w zależności od tego jak zorganizowała się dana społeczność, są mniej lub bardziej uporządkowane.

Polska społeczność zorganizowała się w tej kwestii akurat bardzo dobrze, w związku z czym istnieje oficjalna strona tagów oraz ich wskaźniki ich popularności wraz z drzewem powiązań:

https://steemweb.pl/tags

obraz.png

Jak widać wyraźnie na screenie, większość polskich tagów tworzona jest wg standardowego schematu:

pl-[nazwa tagu]

Są tagi, które jednak wyłamują się z tego schematu jednak są bardzo popularne. Jednym z nich jest:

reakcja

Oczywiście obecnie w sieci istnieje struktura Communities, czyli grup tematycznych takich jak na facebooku, gdzie subskrybenci mogą się dołączać, subskrybować i obserwować treści pisane w danej społeczności.

Struktura tagów jest pozostałością po czasach, gdy Communities jeszcze nie istniały i blogerzy musieli jakoś sobie radzić, żeby znajdować konkretne artykuły, które ich interesują. Dziś już nie odgrywa aż tak ważnej funkcji, szczególnie jeśli publikujemy w jakiejś społeczności.

Niemniej jednak do dziś pełni ona bardzo istotną rolę w nawigacji w serwisie, szczególnie jeśli publikujemy niezależnie na swoim blogu, lub też nie obserwujemy żadnej społeczności.

Mamy też oczywiście jako społeczność swój tag i jest to tag:

zjednoczeni-suwereni


Publikowanie postów w społeczności


Wpisy publikowane pod społecznością trafiają na tablicę wszystkich obserwujących daną grupę osób, także wystarczy ją obserwować, aby poznać wszystkie treści i filmy publikowane przez osoby z danej grupy. Pod warunkiem oczywiście, że uczestnik zamieści dany wpis za pomocą przycisku New Post na danej społeczności:

Interfejs hive blog:

obraz.png

Interfejs peak.d Write a Post:

obraz.png


Popularne społeczności polskie na Hive:


Najbardziej popularne Polskie społeczności to:

Polish Hive

https://hive.blog/trending/hive-134382

Polish HIVE ma na celu stworzenie miejsca w sieci HIVE, gdzie można dzielić się treściami tworzonymi przez polskich autorów oraz wspieranie tychże twórców.

Folwark

/trending/hive-171498

Folwark
Społeczeństwo, Polityka, Demokracja Bezp., Korporacjonizm, Antyidiotyzm, Eurokołchoz, Globalne Ogłupienie, Plandemia ...

Description

Ta grupa odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa i otwiera oczy niedowiarkom.

Pl TravelFeed

/trending/hive-191315

TravelFeed to społeczność zorganizowana wokół tagu #travelfeed, tworzona przez podróżników, dla podróżników. Jeżeli na Steemie piszesz o podróżach lub lubisz o nich czytać, społeczność TravelFeed jest stworzona właśnie dla Ciebie! Celem TravelFeed jest wspieranie twórców wkładających wysiłek w jakość swoich relacji, promowanie wysokiej jakości treści, a także integrowanie ze sobą wędrujących członków Steem. Społeczność ta zrodziła się dzięki inicjatywie @jpphotography, @for91days i @rimicane, natomiast polskie konto @pl-travelfeed prowadzą @lesiopm i @rozku.

Po za nimi istnieją oczywiście setki różnych grup, których podsumowanie można znaleźć na pzykład tu:

https://peakd.com/communities

obraz.png


Co jeszcze można zrobić, żeby poprawić zasięgi?


Zadbać o estetykę postów. W tym celu możemy korzystać z wbudowanego edytora na peakd, lub też zapoznać się z poradnikiem edytowania tekstu w języku markdown (czyli w takim dosłownym, ale sensownym tłumaczeniu na polski "ilość znaków w dół").

Jest to skrócony język html pozwalający zastępować takie funkcje jak np. tekst pisany kursywą, który w html zaznacza się tak:

kursywa: <i>jakiś tekst</i>
pogrubienie: <b>jakiś tekst</b>

Za pomocą prostych znaków takich jak:

kursywa: * jakiś tekst *
pogrubienie: **jakiś tekst **

Cały spis znaki markdown i jak ich używać znajdziecie tutaj:

https://guides.github.com/features/mastering-markdown/

Dołącz do Zjednoczonych Suwerenów:

Hive: /trending/hive-114432
Discord: https://discord.gg/MeEe4Ba

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now