Dva kohouti v Chabrybárně


Tenhle článek nebude zrovna vrcholem mé tvorby. Už asi půl roku si říkám, jestli tohle stojí za napsání... Až jsem uviděl článek od @bucupuci, na který dávám odkaz. A to jsem nevydržel neragovat. Chápu, že pro #beersaturday je to ale málo.
@bucipuci/two-roosters-dva-kohouti-beersaturday-324
Tak jak už zareagoval @godfish. Dva kohouti jsou pivovar a výčep v Karlíně. Který dodává pivo i jinam. A tam jinam mě manželka někdy tuším v dubnu vytáhla.

Ženě někdo doporučil podnik zvaný Chabrybárna. Pochopili jste jistě, že je to rybárna v Chabrech.

Jsou tam vydlabané dva, tři malé rybníky. V nich dovezené ryby, které si mohou rybáři "ulovit". Proč v uvozovkách? Malý mělký rybník, spousta rybářů. Je to vzrušující asi jako nahodit do vany... Ryby se tam zřejmě dlouho neohřejí. Nebo neochladí.

My nelovili, my si objednali. To, co vidíte, je jídlo pro tři osoby. Asi za 1.100,- Kč. No... Brambory byly částečně nedopečené. Syn je tedy snědl... A krátce na to se pozvracel. Byla v tom i viróza... Chleba byl prý na tom to nejlepší. Zbytek byl aspoň průměrný.

Jinak děsně moderní a zároveň stylový podnik. Dostali jste tenhle přístroj, když zapípal, šli jste si odebrat s tácem krmi. Ale pivo...

Pivo bylo samo o sobě vynikající. Opravdu. 0,4 l za 65,- Kč. Dobře, beru. Řemeslné pivo zkrátka. Takže pivo bylo jako křen, ale ta výčepní byla nějaká divná.

Tak polopaticky. Nic proti Ukrajincům. Nic proti slečnám. Ale aspoň jí někdo mohl říci, jak se čepeuje pivo! Slečna pustila proud piva svisle kolmo do středu teplé suché sklenice z maximální možné výšky! Co se asi tak mohlo stát?

Já teda nejsem expert na pivo. Táta si ale na konci života dělal radost a mimo jiné si s kamarádem v Praze na Starém Městě otevřel výčep. Občas jsem mu tam vypomáhal. Vím, co to je hladinka, mlíko, nebo šnyt a umít to i natočit. I když jsem většinou jen roznášel... Vím, co to je špatně nastavená pípa.

Slečna dělala, co uměla. Ale ona nic neuměla, protože jí nikdo nic nenaučil. Výsledkem byla pěna a nic než pěna. Kterou slečna "shrabovala" nožem na dorty někam do výlevky a točila do sklenice opakovaně další pěnu. Dokud neusoudila, že už je toho ve sklenici dost. Půllitr pak otřela mokrým hadrem.

Nechci Chabrybárnu zatratit. Slečna tam možná byla první den. Třeba šla jen náhodou okolo a zaskočila... Nevím. Ale já už tam nepůjdu.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
33 Comments
Ecency