Miesiąc temu pisałem o planowanym programie muzealnym KBK. No i cóż, nadszedł czas, aby go zrealizować. Jeden karnet półroczny podarował , drugi kupiłem wczoraj. Mamy więc na stanie dwa. Można dzięki nim zwiedzać wystawy czasowe i stałe w następujących oddziałach MKN:
Obecnie w Gmachu głównym są dwie wystawy czasowe:
Co ciekawe bilet na pierwszą kosztuje 40 zł, na drugą 20 zł, czyli łącznie połowę ceny karnetu.
Swoją drogą mamy niezły timing, bo Muzeum Narodowe w Krakowie prowadzi obecnie kampanię pt. "Milion powodów". No w przypadku bywalców KBK niewątpliwie jednym z powodów jest dostępność karnetów na Biskupiej 18. Najpierw jednak trzeba określić zasady korzystania z tej opcji.
Moja propozycja (do przedyskutowania) jest taka: raz w miesiącu karnety może wypożyczyć każdy kto w danym miesiącu lub w miesiącu poprzednim wsparł Królestwo kwotą co najmniej 50 zł. Karnety można odebrać wieczorem dnia poprzedzającego wyjście do muzeum i co do zasady należy je oddać w dniu wyjścia. Jak będzie duże zainteresowanie to można zrobić jakiś system zapisów w Excelu.