Pomysłów ci u nas dostatek. Nigdy ich nie brakowało. Gorzej z mocami przerobowymi do ich wdrażania. Część z nich wisi na ścianie w KBK. Część jest zapisana w blockchainie. Część pojawiła się w mojej głowie, ale uleciała. Przez nieco ponad miesiąc nagromadziło się ich wyjątkowo dużo. Postanowiłem więc jakoś je spisać.
Coś pominąłem?
Oczywiście część pomysłów jest już realizowana, więc ich tu nie uwzględniałem. Np. kabekowa aplikacja i budowanie bazy wiedzy. Gdzieś w tle są też różne kwestie, które są zbyt ogólne i dopiero trzeba się nad nimi pochylić. Jedna z nich to wdrożenie w jeszcze większym stopniu rozwiązań znanych w mikronacjach. Druga to gruntowna przebudowa rycara w sytuacji odpalenia smart contractów. Są to dość świeże pomysły i nie miałem okazji się nad nimi głębiej zastanowić. Wydaje mi się jednak, że zmierzamy do punktu, w którym aplikacja KBK i konto Hive będą czymś w rodzaju paszportu obywateli Królestwa. Praktyka ostatnich miesięcy bowiem pokazuje, że korzystniej jest stopniować "wtajemniczenie", bo nie każdy jest zainteresowany odbiorem rycarów. Niektórzy wolą za każdym razem robić darowiznę przez terminal i nie mieć żadnego wpływu na decyzje podejmowane w KBK.