Ücretsiz Blog Servisi SteemPress.Net Kapandı!


Merhaba, bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta beta sürümünü tamamlayıp public yayına geçen SteemPress eklentisi, WordPress blog sitelerinize kurulduğunda içeriklerinizi Steemit hesabınızda yayınlamanıza olanak sağlıyordu. Bu yayın sonrası @steempress-io hesabından bir miktar ödül kazanıyordunuz.

Bu durum sonrası mevcut steemit üyelerinin WordPress blog arayışına geçtiğini gördüm, bir kısmı evdeki kendi bilgisayarlarına localhost şeklinde kurulum yaptı, diğer bir kısmı ise ücretsiz hosting servislerinden yararlanarak kullanım sağladı. Lakin gözlemlediğim sorunlar arasında localhost üzerinden yayın süresinin kısa olması ve ücretsiz hostinglerin ise sürekli kapanıp arıza vermesi yer alıyordu.

Bunun üzerine SteemPress eklentisinin yapımcıları @howo ve @fredrikaa ile konuşup 12.06.2017 itibariyle SteemPress.Net web sitesini kurdum. Bu web sitesi SteemPress İçin Ücretsiz WordPress Sitesi Açmak başlıklı makalemden de okuyabileceğiniz üzere subdomain olarak ücretsiz WordPress blogu açmanıza yarıyordu. Kayıt olduğunuz taktirde orneksite.steempress.net şeklinde eklentinin de içine bulunduğu siteniz hazır oluyor ve yönetim paneli bilgileriniz mail adresinize otomatik olarak geliyordu.

SteemPress.Net, 5 günlük yayın süresi boyunca ortalama 80 üyeye ulaştı ve günlük düzenli içerikler yayınlanıyordu, bu 5 gün içerisinde @fredrikaa ile bir çok fikir alışverişimiz oldu ve herşeyin iyi güzel gittiğini fakat steempress.net domainin official site olarak algılandığını, oluşabilecek herhangi bir problemin marka değerini düşüreceğini sürekli belirtiyordu. Fakat altyapı oldukça güçlü hazırlanmış bir problem olması çok zor olurdu. Zira site üzerindeki logo dahil sözleşmelere bile sistemin eklenti ile bir ilgisi olmadığı ve gayriresmi olduğu belirtiliyordu.

Sonuç olarak dün itibariyle korktukları şey başımıza geldi, ana sitenin üyelik kısmı için kullanılan eklentinin bir güncellemesi geldi, güncellemeyi çalıştırdığımda tüm blog sitesi sahipleri otomatik olarak anlamsız bir şekilde eklentinin BBcode'larını yayınlamaya başladı. Haliyle tüm bağlı Steemit hesaplarında bu kodlar paylaşıldı ve çoğu kısmı silinemediği için kötü bir görüntü oluşturdu. Bunun üzerinde SteemPress üzerine bir çok şikayet gitmiş ve @fredrikaa bana ulaşarak servisin iptalini istedi, bu yüzden @steempressnet hesabından dün bir duyuru yayınlayarak siteyi yayına durdurdum. Akabinde steempress.net domainini kendilerine devir ettim, yani benimle bir bağlantısı kalmadı.

Yaşadığınız bu ufak problem için üzgünüm, site kapandığı için pek gerekmese de yine de güvenliğiniz için şifrelerinizi güncellemenizi tavsiye ederim. Bazı BBcode postlarına otomatik upvote gitmiş, onları da farklı bir içerik ile düzenleyebilirsiniz. Herhangi bir kara listeye alınma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır, bununla ilgili içinizde bir şüphe var ise bana ulaşabilirsiniz sizin için @fredrikaa ile bizzat görüşeceğim.

Okuduğunuz için teşekkürler, pek yakında yeni bir proje yayına girecek onu da sayfamdan duyuracağım.


Posted from my blog with SteemPress : https://www.sedatyildiz.xyz/ucretsiz-blog-servisi-steempress-net-kapandi/

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now