This content was deleted by the author. You can see it from Blockchain History logs.

Większość Warszawiaków jest przeciwko zwężaniu ulic

Większość Warszawiaków jest przeciwko zwężaniu ulic 🚩 Taki wniosek wypływa z badania przeprowadzonego przez IQS na zlecenie Warszwskiej Wspólnoty Samorządowej.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 300 osób, 46% badanych opowiedziało się przeciwko zwężaniu ulic podczas gdy 41% - za. Co ciekawe, rozwiązanie najwięcej przeciwników - aż 63%(❗) ma grupie osób młodych (18-24 lata), przy zaledwie 20% popierających

JAKI PŁYNIE Z TEGO WNIOSEK

Wbrew fałszywej narracji prowadzonej przez ekoaktywistów, pomysł masowego zwężania ulic i zamiany w ogródki restauracyjne/barowe, nie cieszy się jednoznacznym poparciem mieszkańców.

Jednocześnie wbrew temu co również pojawia się w narracji, nie jest to rozwiązanie ani nowoczesne, ani tym bardziej - postępowe.

_ff76c928-4742-4c9a-a596-bfab01a84835.jpeg

Grafika wygenerowana za pomocą AI

Aktywiści zapominają, że miasto musi w swoich funkcjach łączyć różne potrzeby mieszkańców - nie tylko funkcje "estetyczne" czy turystyczne. Mieszkańcy potrzebują możliwości dojazdu do miejsc pracy, sklepów, szkół czy przedszkoli.

PROPOZYCJA DLA KRAKOWA I INNYCH DUŻYCH MIAST

Powinniśmy unikać skrajności. Zarówno model amerykański - autostradą pod dom, jak i model ekoaktywistów - knajpa pod każdym oknem - to modele patologiczne 🚫

Ulice spacerowe (woonerfy) w pewnej określonej ilości są jak najbardziej dobre i potrzebne (vide: Krupnicza w Krakowie), jednak:

  • powinno o tym decydować przede wszystkim dobro mieszkańców, nie interes dewelopera;
  • ich lokalizacja nie powinna zakłócać transportu na poziomie miasta;
  • każda dzielnica powinna mieć swoje małe centrum rekreacyjno-handlowe, nie tylko starówki i centra miast.
PODSUMOWUJĄC

Dbajmy o nasze otoczenie urbanistyczne, ale nie zamieniajmy miasta w skansen. Zaś walkę o estetykę proponuję od wyrzucenia chlejni i strip clubów z historycznego centrum Krakowa i innych dużych miast. Gdzie? Najlepiej - na zbity pysk.

Link do badań: https://mws.org.pl/assets/uploads/files/14-1722247492-ogrodkiwarszawabadaniemws.pdf