Szefowa YouTube laureatką nagrody "Free Expression Award".


foto

Freedom Forum Institute przyznało nagrodę "Free Expression Award"

Kto mógł ją dostać w tym roku? Czy to była osoba, która stworzyła zdecentralizowaną platformę wolną od cenzury? Zwariowaliście? To by nie pasowało do #clownworld, w którym żyjemy. Laureatką nagrody okazała się szefowa YouTube Susan Wojcicki.

Organizacja (dla zmylenia przeciwnika nazwana Freedom Forum Institute), której misją jest (w teorii) “to foster First Amendment freedoms for all” chyba czerpie dane tylko z CNN, bo platforma YouTube zbanowała w tym i ubiegłym roku rekordową liczbę kanałów. Serwis lansuje się też jako wielki cenzor, który jako jedyny ma prawdziwe informacje o plandemii, a jak masz inną opinię to dostaniesz bana. Część twórców (np. Ator) przyznaje wprost, że muszą się ograniczać w ekspresji na niektóre tematy (szczególnie na jeden) aby nie stracić kanału. Nie stanowi to jednak przeszkody dla wręczenia przedstawicielce YouTube Free Ekspression Award.

Sponsor nagrody ... otrzymał nagrodę?

Na stronie Free Expression Awards and Festival widnieje informacja, że sponsorem jest YouTube. I wszystko jasne.

Susan Wojcicki wyjaśnia, że chce jak najwięcej punktów widzenia ... , ale do pewnego limitu. :-)

W ubiegłym kwartale YouTube usunęło ponad 9 milionów filmów z czego 90% z nich za pomocą algorytmu. Już chyba wiecie dlaczego odwoływanie się może nic nie dać. Kto jest w stanie rozpatrzyć tyle milionów przypadków?

Ten kuriozalny wywiad ma obecnie 1 łapkę w górę i 229 w dół. To tak w nawiązaniu dlaczego YouTube testuje teraz ukrywanie ocen negatywnych.

1 Comment