Zapowiedź Weekendu.

W prawdzie ostatnie dni mi i zapewne nie tylko upływają pod znakiem futbolu. W końcu w sobotę znowu czeka nas "mecz o wszystko. Sam turniej też ciekawy i sporo się dzieje. Mimo to w MMA też się coś znajdzie. Nie będę oszukiwał, nie jest najlepiej. Przede wszystkim takie sobie UFC. Kilka fajnych starć a kilka zupełnie przeciętnych. Nadrabia PFL, które wygląda super. Do tego Octagon MMA z trzema walkami Polaków i MMA Vip dla fanów freaków.

image.png
Znowu zaczynamy od PFL. Tym razem o awans powalczą zawodnicy dywizji półciężkiej i półśredniej. W walce wieczoru Royr Macdonal zapewne przypieczętuje swój awans do fazy play off w walce z Gleisonem Tibau. Jedynie potwierdzić swój bilet będzie musiał też obecny mistrz Ray Cooper III. Przeciwnikiem, Rosjanin Alekshin. Pewny awansu nie może być z kolei mistrz dywizji półciężkiej, Emiliano Sordi. W pierwszej walce zdobył tylko 3 punkty. Rywalem "He Mana" bedzie doświadczony Dan Spohn. Niemal pewnym awansu do playy offów półciężkiej jest znany z UFC Cezar Ferreria. "Mutante" ma już 6 punktów. W walce z Chrisem Camozzi będzie musiał jedynie potwierdzić awans.
Świetna karta walk. W obydwu kategoriach wiele się dzieje. Zdecydowanie warto oglądać.

Transmisja: 17.06 01;55

image.png
Dla fanów freak fightów znajdzie się w ten weekend MMA Vip 2. O gali wspominam raczej z kronikarskiego obowiązku. Marcinowi Najmanowi posypała się karta. Walka Taxi Złotówa vs Daro Lew kompletnie mnie nie grzeje. Towarzystwa typu Żurom i inni prawilniacy szczerze nie trawię. Osobiście nie zamierzam wykupywać. Ale jeśli ktoś lubi freaków, proszę.

image.png

W sobotnią noc tradycyjnie odbędzie się gala UFC. W moim odczuci rozpiska nieco zawodzi. Owszem, jest kila niezłych starć, jednak brakuje tam czegoś wow. Main event jest ok. Powróci też Marlon Vera. Będzie też kilku ciekawych prospektów. Tradycyjnie, pobawię się w typowanie co ciekawszych walk.

Transmisja: Polsat sport 19.06 01;00

image.png

W niedzielę czeka nas gala Oktagon. O pas wagi ciężkiej zawalczy Kamil Minda. Rywalem Polaka będzie Słowak, Martin Buday. Na gali z numerem 20 powróci też Marta Walczak. Zawodniczka z Bielska Białej zawalczy z Rizlen Zouak. Event wart sprawdzenia głównie dla dwójki Polaków.

Co z tego na blogu? Na pewno tradycyjnie małe typowanie UFC. Wybiorę kilka moim zdaniem najciekawszych starć. Sprawdzimy gdzie można zarobić. Może pojawi się też typowanie PFL.
Do przeczytania!

Źródła:
https://www.facebook.com/oktagonvyzva/
https://www.facebook.com/PFLmmaLive/photos/a.3045236308837206/4454529814574508/
https://www.fightbookmma.com/wp-content/uploads/2021/06/UFC-on-ESPN-25-Korean-Zombie-vs.-Ige.

Join the conversion now