Sztuka & AI: Wonder. Zwierzęta

W poprzednim wpisie wygenerowałem kilkadziesiąt obrazów na podstawie zdjęć ludzi. Teraz pora na zwierzęta. Na początek wziąłem na warsztat fotografie ceramicznych figurek nosaczy, które zrobiłem latem tego roku. Ciekaw byłem jak sztuczna inteligencja je przetworzy. Swoją drogą dwa nosacze wciąż dostępne są na Lensy jako NFT. Sprzedany został nosacz z butelką, od którego zacząłem niniejszy eksperyment.

No i cóż, sztuczna inteligencja poradziła sobie z nim całkiem nieźle, choć ewidentnie nie wszedł jej nosacz. Pysk małpy jest zupełnie inny. Dobrze jednak została oddana pozycja i postura. Moim zdaniem najlepszy jest lewy, dolny obrazek.

Stojący nosacz wyszedł zdecydowanie najgorzej. Załączam tylko dwa przykłada, bo cała reszta była jeszcze gorsza. "Twarze" tych małp wyglądają naprawdę dziwnie.

Trochę lepiej jest z małpą krzyczącą, ale tu z kolei AI albo nie odczytała krzyku, albo nie dała sobie rady z "postumentem".

No gdyby tak zamiast figurek dać zdjęcie prawdziwego nosacza sundajskiego?

No cóż, efekt nie jest najlepszy. W zasadzie każda małpa ma jakiś defekt. AI nie oddała też w żadnym przypadku charakterystycznej miny.

Nieco lepiej było z miną w przypadku "grumpy cata", choć i tu zdarzały się przykłady, w których sztuczna inteligencja nie potrafiła jej odpowiednio oddać.

Na koniec postanowiłem sprawdzić jak Wonder poradzi sobie z pieskiem, z którym lubiła się bawić @foggymeadow w czasach, kiedy mieszkaliśmy w Damaszku Europy.

AI niewątpliwie wygenerowała psy, ale ich podobieństwo znacznie dobiega od pierwowzoru. To co łączy obrazki to trawa i (czasem) płot. No i to by było na tyle jeśli chodzi o zwierzęta. Jeśli chodzi o Wonder to w planach mam jeszcze jeden post dotyczący różnych obrazków. Więcej nie przewiduję, bo skończyła mi się subskrypcja.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
2 Comments