Cudowne rozmnożenie Hive'a

41A wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo, połamał chleby i dawał uczniom, by kładli przed nimi; także dwie ryby rozdzielił między wszystkich. 42Jedli wszyscy do sytości.
43I zebrali jeszcze dwanaście pełnych koszów ułomków i ostatków z ryb.
44A tych, którzy jedli chleby, było pięć tysięcy mężczyzn.

To było z ewangelii według św. Marka

A oto możliwości, jakie daje Hive:

Od paru tygodniu na Hive'ie huczy o niesamowitych możliwościach, które dają obecne warunki na rynku. Cena $HBD wciąż utrzymuje się w okolicach $1.15-$1.20 a wprowadzony przy okazji ostatniego forku mechanizm konwersji zapewnia stały kurs wymiany $HIVE->$HBD, który wynosi 1.05$

I rzeczywiście, jak widać na wykresie od @penguinpablo codziennie z rynku znikają miliony $HIVE!

pb8ro82zpzp35bvgjgoe93k3e4u5kx8ktmbj2rhdnp4pzhkbg7rdm5xmwp9cscwx9judb9scrf6xyjq5pqydfispxavbx5j4eaesywypmrzpbezi.png

Nikt tak do końca nie rozumie dlaczego Koreańczycy decydują się kupować $HBD po zawyżonych cenach, ale zasadniczo rzucają nam pieniędzmi w twarze. Szczegółowy przepis znajdziecie w tym poście użytkownika @ecoinstant.

Po przeczytaniu tego wpisu 5dni temu sam postanowiłem spróbować, przelałem wszystkie swoje płynne środki z giełdy i postąpiłem zgodnie z procedurą. Wyniki? Pierwszy cykl przyniósł mi około 10% w ciągu godziny! Odczekałem 3.5dnia, aby odzyskać środki zastawione pod konwersję i mieć pełen obraz profitów, a dzisiaj robię kolejny obrót. W ten sposób zapewniłem sobie środki na kontynuowanie mojej kampanii 1000HP Power Up co miesiąc do końca roku.

Jak każda, również ta inwestycja nie jest całkiem pozbawiona ryzyka, nasze zyski zagrożone są przez 2 czynniki:

  1. Cena $HBD na giełdzie Bittrex nie może spaść poniżej $1.05 w momencie konwersji.
  2. W ciągu okresu 3.5dnia od konwersji średnia cena $HIVE nie może znacznie spaść, każdy spadek ceny będzie odbijał się na naszych zyskach. Wynika to z tego, że kurs $HIVE do konwersji liczony jest po średniej z cenie z okresu 3.5dnia od momentu konwersji.

Cały mechanizm ma dwojaki wpływ na ekosystem, w krótkim terminie usuwa $HIVE z rynku, podnosi popyt na naszą główną walutę i powoduje wzrost ceny. To działanie utrzymuje się tak długo jak mamy rynek byka. Podczas bessy możemy spodziewać się odwrotnego efektu. $HBD będzie masowo wymieniany na $HIVE powodując zalew rynku przez dużą liczbę coinów. Na szczęście ilość $HBD na rynku jest systemowo ograniczona do 10% wartości $HIVE, ma to ograniczyć rozhuśtanie ceny przez ten mechanizm. Jak wynika z poniższego wykresu użytkownika @arcange, w tym momencie dochodzimy do 7%

hgjbks2vrxvcs312oyw9zqgfjz4yzs7gk4ywh3lpccmk8ytakyid3juudncmhvzhlasjqkq3rtl9ieawjkdzev7ojc.png

Warto więc się śpieszyć, ponieważ mechanizm konwersji zostanie prawdopodobnie zablokowany, kiedy podaż $HBD osiągnie 10% wartości $HIVE. Gdyby coś było niejasne, to piszcie w komentarzach, chętnie podpowiem. Do Syna Cieśli wciąż nam nieco brakuje, ale potencjalne podwojenie środków w ciągu miesiąca to wciąż całkiem niezły wynik.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
11 Comments