BTCUSD DAHA NE BEKLİYOR!?

Herkese merhaba. Dün Bitcoin hakkında yazmadım çünkü önceki gün yazdığım analiz yorumları güncelliğini koruyordu. Aynı kelimeleri yuvarlayarak yeni bir yazı yazmak zaman ve enerji israfı olurdu.

Peki bugün ne değişti grafiklerde? Sinyaller ne durumda? Günlük grafik en son zor bir dönemdeydi. Karar vermekte zorlanıyordu. Haftalık ve aylık grafik yukarı hareketlerine devam ediyordu falan filan... Şimdi grafiklere bakıp halin ne olduğunu görmeye çalışalım.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ


Grafiği uzaklaştırarak görüş açısını genişletmemin sebebi yaklaşık 135 saatlik bir düzeltmenin gelmişini, geçmişini, bilmem desteğini, direncini rahat görebilmeniz! Böylece hareket hakkında daha sağlıklı yorum yapabileceğiz.

Saatlik grafikte AL sinyali var. Var olmasına var da fark ediliyor mu bilmiyorum, çok da yükselme arzusu yokmuş gibi davranıyor. Buna sebep olarak ise günlük grafiğin henüz netleşmemiş olmasını gösterebiliriz.

Saatlik grafik için önemli direnç, en son iki defa denediği ve geçemediği 19160$'dır. Destek olarak ise 16646$ seviyesinden destek alıyor. Arada kalan 17221$ ise söz konusu kanalın orta bandı gibi görev görüyor. Henüz bir kırılma siz konusu değil. Dolayısı ile riskler de barındırıyor.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ

Bu grafikteki hareketin kökünden tutarsak hemen hemen 12 gün 14 saattir devam eden bir hareket görüyoruz. Takıldığı son nokta olan 19160$ direncinin üzerinde kalıcı olmazsa 17221$ tekrar devreye girer ve günlük grafikteki ortalama kararsızlığı sebebiyle düzeltme kaldığı yerden devam eder. Günlük grafiğe geçelim de çok önemli bir şey söyleyeceğim.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI

İyice yakından almamın sebebi tehlikenin net görülebilmesi. Çok dikkat etmek lazım. Saatlik grafik için yukarıda bahsettiğim isteksizlik günlük grafiğin kararsızlığından kaynaklanıyor. Günlük grafik daha fazla devam ederse bu hareketlere, saatlik grafik için işlerin rengi değişecek. Bu değişim ise günlük grafiğe olumsuz etki edecek.

Gel gelelim söyleyeceğim önemli mi önemli konuya. Eğer Bitcoin bir düşüş gerçekleştirecekse o düşüşü şimdi gerçekleştirir ve bu kez ciddi bir düşüş olur. Şimdi dediğim önümüzdeki birkaç gün. Yok eğer düşmez de devam ederse o zaman tam gaz ileri gidip başka bir durak bulana kadar da devam eder. Zaten 20 bini aştı mı canı nerede isterse orada durur.

Günlük grafik için önemli bir destek çıktı orrtaya onu belirtmem gerekiyor. Grafikte kırmızı ile gösterdiğim 17945$ seviyesi az önce bahsettiğim günlük düşüş olayı için kilit nokta. Bu seviyenin üzerinde her geçen gün daha güçlü durması gerekiyor. Aynı zamanda 18000$ seviyesinin de üzerinde tutunması şart.

Hayırlı olsun.

Dilerseniz yazıyı buradan da görüntüleyebilirsiniz. Kolay gelsin.


Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
2 Comments