BITCOIN'DE SATIŞ SİNYALLERİ GELEBİLİR!

İyi akşamlar. Bitcoin aşağı inmemek için direnirken satış baskıları, inatla göstergeleri zor durumda bırakıyor. Şu an 16646 Dolar ile 17221 Dolar seviyeleri arasında yatay bir pozisyona girdi ve dar bir kanalda yolunu bulmaya çalışıyor. Sıkıntı bastırmaya başladı açıkçası. Bu yatay seyir 1 gün daha devam ederse işler bu kez ciddi bir kırmızı alarm durumuna girecek.

Bu sabah fiyatlar iyi bir direnme örneği gösterdi aslında ama gün içinde baskılar gelmeye devam ettikçe Bitcoin fiyatları kendini sabitleme yoluna gitti. Düşüş de olabilirdi ama şu an için yatay seyri tercih etti.

Grafiklere bakalım da son durum nasılmış ve neler olabilirmiş bir görelim.


BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI


Saatlik grafikte bir taraftan yükseliş isteği diğer taraftan satış baskıları sonucu grafik iyiden iyiyiye kararsız davranmaya başladı. Oluşan sinyallerin kuvvetsizliği, geçmişteki düzeltme hareketine göre daha ufak olan mumlardan kendini belli ediyor. Bu durum kararsızlıktan doğan yatay kanala sebep oluyor. Kanal, 16646$ ile 17221$ arasıdır.

Yaklaşık 1 saat sonra, belki de ben bu yazıyı bitirmeden saatlik grafikte AL sinyali oluşacak; ama önemli olan bu sinyalin gücü. Göreceğiz bakalım.


BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ

Tepeden sonra gelen dik yokuşu görebiliyoruz net olarak. Bu yokuşun ortalamaları yatay kanal ortalamalarından yani 16646$ ile 17221$ kanalının ortalamalarından yüksek olduğu sürece umut her zaman vardır. Saatlik grafiğin AL sinyali vermek üzere olduğu da düşünüldüğünde umutlar yeşil yeşil bakıyor insana. Saatlik grafik AL sinyali vermeyebilir veya verdikten sonra hemen satış pozisyonuna tekrar girebilir. Bu risk var. Dikkat etmek gerek. Hele ki günlük grafik de iyice tepeyi tamamlamaya çalışıyorken daha dikkatli olmak lazım.

BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ

Günlük grafiğe daha yakından bakalım bu kez. Bu karar aşaması değil. Henüz AL sinyali bitmedi; ama çok az kaldı. Saatlik grafikteki kararsızlık, 4 saatlik grafikteki SAT sinyali devam ettikçe günlük grafik artık aşağı yönlü trend değişimine başlayacak. Bu da yarın veya sonraki gün kendini belli edecek.

Günlük grafikte SAT posizyonu oluşursa işin rengi değişecek ve gözlerimizi haftalık grafiğe dikeceğiz. Yeni yükseliş trendlerini bu kez haftalık grafikten tespit etmeye çalışacağız. Yükselişi elde etmek için kullanabileceğimiz silah çok.

Günlük grafik için trend oluşturma süreleri daha uzun olduğundan dolayı en büyük silahımız zaman olacak. Zamanı dinleyen yatırımcı ise sabırlı yatırımcıdır. Sabır, bazen bir güvercinin yere inenememe sınavı gibi bir şey oluyor.

Neyse. Günlük grafiğe çok dikkat etmek gerek. Yeni bir düzeltme gelebilir. Bu ikinci düzeltme ile BTC huzursuz olacak. Dikkat etmek gerek.

Haftalık ve aylık grafiklerde AL sinyali var oldukça vadeler göz önünde bulundurularak korku ve panik def edilebilir. Dikkatli ve sabırlı olmak ise içsel bir konu. İçinize dönün!

Dilerseniz yazıyı buradan da görüntüleyebilirsiniz. Kolay gelsin.


Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversion now