BİTCOİN'DE CİDDİ KARAR NOKTASI

Herkese merhaba. Bu gün biraz erken başladım yazmaya. Çünkü birkaç tane analiz isteği var. Hepsini yetiştirebilir miyim bilmiyorum ama deneyeceğim.

Bitcoin ile altcoinler şu an beraber hareket etmeye başladılar. Nereye kadar sürer bilmiyorum ama eğer BTC günlük grafikte SAT sinyali verirse altcoinler sert yükselişe geçebilir. Ya da hep beraber kanlı sulara atlarlar. Başka seçenek de yok zaten.

Dünkü yazıda 16646$ ile 17221$ yatay kanalına girmiş ufak adımlarla ilerliyordu. 16646$ üzerinde kalması iyi iken 17221$ altında kalması riskli demiştik. Şimdi 17221 Doların çok az üzerinde devam ederek kanalın dışına çıkmaya çalışıyor. 17221$ seviyesinin kırılması biraz zor olacak gibi geliyor. Nedeni aşağıda günlük grafik yorumunda olacak. Şimdi grafiklere bir bakalım.


***BTCUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ ***


Saatlik grafiğin bu kararsız davranışları piyasanın hem satış yönlü hem de alım yönlü yatırımcı fazlalığından kaynaklanıyor. Birinin sattığının yerini başka biri hemen alarak düşüşü ve yükselişi engelliyor. Böylece 'al-sat savaşı' yapılıyor. Kim etkileniyor, 4 saatlik grafik etkileniyor. AL sinyali vermek üzere iken işler gecikiyor.

Saatlik grafikte durum şimdilik iyi. 17221$ seviyesinin üzerinde fiyat seyri yatırımcı psikolojisini olumlu yönden etkileyecek. Eğer ters bir durum olursa hem 4 saatlik grafik hem de günlük grafik düşüş için hazır durumda. Dikkat etmek gerek.


***BTCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI ***

Saatlik grafikte oluşan tepe ve dipler 4 saatlik grafiğe bu şekli verdi ve yükseliş hazırlığı yapıyor. Saatlik grafik ve 4 saatlik grafiğin beraber hareket etmesi lazım. Bunun için saatlik grafiğin bir kere daha küçük bir SAT sinyali vermesi gerekebilir. Bu küçük sinyal riskli olacak. Çünkü 4 saatlik de günlük de düşüş için bahane arıyor şu an. Gelebilecek ani bir satış kararı tüm grafiği mahvedebilir.

***BTCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI ***

Günlük grafiğin kaderini yukarıda bahsettiğim saatlik ve 4 saatlik grafiklerin hareketleri belirleyecek. Yükselişin devam edebilmesi için saatlik ve 4 saatlik alım ortalamalarının günlük grafiğe en azından eşit olması gerekiyor. Ortalama günlük fiyat ise şu an 18000$'ın biraz üstü. Güncel fiyatların acilen bu seviyenin üstüne çıkması lazım.

Risk devam ederken rahatlık da devam etmeli. Çünkü haftalık ve aylık grafiklerde AL sinyali devam ediyor. Bu durumda günlük grafik satış pozisyonuna geçerse iyi bir alım fırsatı yakalamış olur yatırımcı, eğer doğru yerden alım yaparsa.

Dilerseniz yazıyı buradan da görüntüleyebilirsiniz. Kolay gelsin.


Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversion now