Легенда та засновник українського спецназу.

123922313_1632152100303504_8465098129968232672_n.jpg

Пам'яті Ярослава Горошка.

Він був одним із тих, хто був готовий стріляти в м...лів, коли це ще не було мейнстрімом.
Єдиним офіцером спецназу ГРУ, який в Афганістані - не посмертно - став Героєм СРСР, був українець Ярослав Горошко (рятував групу іншого українця). Його дід воював в Армії УНР, а батько в УПА. "Герой Афгана" вступив в ОУН під псевдом "Вовк" і став батьком-засновником українського ГУР, відділів спецпризначення військової розвідки.
У націоналістичній тусовці гуляє легенда, якої немає у Вікіпедії... У серпні 1991 року героя СРСР Ярослава Горошка скерували до Львова - встановлювати владу ГКЧП. А він прийшов до Чорновола і сказав: "я з вами".
Кажуть, що коли він творив 10-й окремий загін спеціального призначення ГУР (Київ, острів Рибальський), то особисто проводив співбесіди з усіма кандидатами. І ключовим питанням було приблизно таке: "Коли почнеться війна з Росією, м...лів стріляти будеш?". І брав лиш тих, хто відповідав впевнено та ствердно.
Він був реальною загрозою для Москви і, очевидно, став першою жертвою гібридної війни. Чоловік, який тренував водолазів - нібито втопився в Дніпрі 8 червня 1994...
Ми досі про нього мало знаємо. Серед пластунів Львова був легкий шок, коли Курінь ч.109 ім. Ярослава Горошка вирішив назватись в честь героя СРСР)) Слава Україні!
Два його сини стали офіцерами
Із спогадів Андрія Куліша - "Свого часу Слава Горошко відповідав за охорону 10 ядерних переносних фугасів (т.зв. "ядерних чемоданів"). І, коли ті фугаси мали віддавати москві - зі своїми бійцями переховав їх! Віддати їх Славу умовив особисто Кравчук... А вбили Славу напередодні вирішення критичного питання з переділу Чорном.Флоту, бо його загін бойових пловців якраз мав виїхати на Крим... Я знав Славу особисто: жили в сусідніх кімнатах в гуртожитку на тодішній вул. Каменєва. Це був справжній український націоналіст найвищого гатунку! Непересічний був чоловік."
Іван Сута - "Дійсний член ОУН. Псевдо "Вовк". Заприсяжений в Тернополі у 1993 році. Присягу приймав Володимир Косик-"Борис Марченко". Друг Ярослав розробляв спец-матеріали для військового вишколу майбутнього "Тризуба" імені Бандери. (Тоді Проводом ОУН планувалася назва ДУН). Убитий спецназом ГРУ під час військового вишколу, в часи першої хвилі «зачистки» українських націоналістів (Зенон Красівський, о. Ярослав Лесів, Ярослав Горошко, Роман Купер...)".

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
3 Comments