Виряджання молодого по молоду. Вибір бояр. Традиційне українське весілля.

Після обряду вінчання, починається безпосередньо вже весілля. Починається воно з підготовки поїзда молодого, що має йти до хати молодої з метою привезти її до хати майбутнього чоловіка. Молодий має набрати собі аналог війська. Для цього на сигнали музикантів до двору молодого сходяться гості. Молодий в супроводі старшого боярина виходить до них, тричі вітається і вказує старшому бояринові на парубків, яких хотів б бачити в своєму поїзді. Старший боярин підходить до вказаних молодим парубків, знімає з них шапки і несе в хату, де старша свашка пришиває до них квітки зі стрічками. Старший боярин віддає шапки парубкам і з цього моменту вони називаються боярами і складають свитку Князя (молодого). Після цього заходять на обід до хати.
Молодого садять на почесному місці на покуті під образами. Праворуч од нього бояри чи дружки, тобто щойно обрана дружина, і один з бояр отримує титул хорунжого. Ліворуч од молодого сідають світилки (дівчата що несуть свічки і шаблю).
Пообідавши всі встають, читають молитву і виконують наступний обряд. На стіл ставлять велику миску з горілкою в якій плаває ложка. Старший боярин підводить за хустку молодого, обов’язково вдягненого в кожух. Іншою, вільною рукою молодий бере з а руку одного з бояр, той бере іншого і замикають цей ланцюг світилка, що йде з запаленою свічкою.
Таким ланцюжком тричі обходять навколо стола. Проходячи повз миску перший і другий раз, всі по черзі випивають з ложки горілку, за третім разом п’ють одразу з миски. Таким чином відбувається символічне братерство з новообраними боярами.

vesillya v kiivsykiy gubernii. 1891. polotno, oliya.jpg

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
1 Comment
Ecency