Розплітання коси і покривання молодої. Традиційне українське весілля.

Після того як розподілили подарунки від молодих між гостями, відбувається наступний важливий весільний обряд – розплітання коси та покривання молодої.
Для цього обряду молоду садять на діжку вкритою кожухом. До неї підходить молодий і виймає з коси стрічку, що була туди вплетена і забирає її собі. Потім коло молодої стають дві свашки. Кожна з них тримає хліб під пахвою. Вони розчісують молодій волосся, мастять маслом, а потім одна з них бере гребінь, зачісує ним молодого, і цим же гребенем чеше волосся молодій. Свашки чешуть так по черзі і під час церемонії мають тричі перемінити хліб, кожного разу його цілуючи. Потім заплітають волосся молодій не в одну косу як заплітають всі дівчата, а в дві. Після того беруть очіпок і намагаються одягти його на голову молодій, але вона зриває його і відкидає від себе в сторону порога. Очіпком називається старовинний обов’язковий головний убір заміжньої жінки у формі шапочки, який зашнуровують, стягуючи сховане під ним волосся.
Після того як молода тричі відкинула очіпок, його остаточно вже одягають їй на голову і до неї підходить мати з наміткою, якою покриває дочку, перед тим перехрестившись.
Наміткою покривають молоду поверх очіпка, і вона так само має тричі противитись цьому. І вже перед тим, як остаточно начепити намітку, нею кілька разів розмахують над головою молодої.
Іноді поверх намітки ще могли надіти шапку молодого, яку вона не мала скидати з голови щоб не образити молодого.
Весь цей обряд розплітання коси і покривання голови супроводжують тужливі весільні пісні, в яких йдеться про те, що молода вже прощається з дівчатами і переходить до жіночої громади. Молода, як правило, плаче під час цього обряду, оскільки старе життя закінчується і починається фактично нове, невідоме, в іншому статусі та з іншими обов’язками.

покривають.jpeg

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversation now
Ecency