Хто кого РОЗМАЗАВ, ПОСТАВИВ на місце, і хто аж ПРИСІВ на недавньому прес-марафоні

image.png

Після того, як різні видання в укр-тубі розтягати пресмарафон Зеленського на цитати, в мене ще більше утвердився єдиний корисний (і очевидний висновок): українське суспільство - поляризоване.

Доколупатися можна до будь-якої влади. Побачити досягнення завжди дуже важко - що для гордих представників 25%, що для 73%. Якщо я поставлю собі за мету очорнити обох останніх президентів, і Порошенка, і Зеленського, (і Турчинова в додачу), в мене вийде приблизно отака каша з різних інформаційних посилів:

  • нерішучість і некомпетентність Турчинова призвела до втрати Криму;
  • Порошенко - олігарх, мотивований у першу чергу максимальними прибутками, а не державними інтересами. Він вибудував навколо себе корумповану мережу брехні і договорняків; ніяк не боровся з явно проросійськими силами, влип в скандали зі Свинарчуками і "Роттердамом+"; провалив реформу правоохоронних органів і поставив на чолі МВС чорта Авакова.
  • вибрати Зеленського президентом, це те саме, що найняти головним технічним директором глобально відомої ІТ-компанії інстаграмщицю з 3М фоловерів; Зеленський набрав у свою партію без розбору відверте некомпетентне сміття і квартальщиків; кульмінаційний провал Зеленського - злив операції "вагнерівців".

І така позиція активно заливалась роками і заливається в Україну Кремлем. Українська влада завжди - або цирк, або фашизм, або навіть кучмізм.

Але можу взяти винятково факти і намалювати більш оптимістичний образ обох президентів:

  • Порошенко відрізав ФСБ Росії доступ до персональних даних мільйонів українців, заборонивши сервіси VK, Yandex, mail.ru. Чому це важливо? Бо аналіз цих даних дає можливість маніпулювати суспільною думкою за рахунок таргетованого контенту. Така інформаційна промивка мізків заставила британців думати, що Брекзіт буде для них корисним, а американців - що Трамп найкращий президент. І саме така стратегія була запущена проти українців Росією в розпал подій другого Майдану, як відмітив Хрісто Грозєв у інтерв'ю Дмитру Гордону.
  • Порошенко серйозно взявся за об'єднуючу національну ідею з його лозунгом "Армія. Мова. Віра.", але вхитрився зберегти вільну, ліберальну атмосферу ("європейські цінності", що називається).
  • Ну, і Томос, супроти якого Зеленський, до речі, насправді нічого не має, на що вказує його запрошення православного Патріарха Варфоломія у Київ.
  • Зеленський найбільше за всю історію незалежності знизив поріг входження у вищу владу.
  • Ніколи в історії такого також не було, щоб президент запускав відкриті інтерв'ю за участю представників різних ЗМІ (а не тільки провладних) тривалістю понад 5 годин. Він просуває тренд відкритості і публічності вищої влади.
  • Продовжився тиск на проросійські медіа і конкретних впливових осіб.
  • Ледь не забув, хтось із них провів реформу децентралізації, і податки почали осідати в місцевих бюджетах: по селах почали відбудовуватись дороги, школи, тощо.

Не так уже й погано з такої точки зору?

Кожна медійна група вміє подати фактичну інформацію під таким соусом, щоб в їхньої цільової аудиторії виникало ще більше відчуття своєї правоти. А хейт-контент краще продається, про що я вже писав.

Деякі журналісти забувають, що в інших умовах їм би напряму перешкоджали виконувати професійні обов'язки, частіше калічили, ув'язнювали і убивали б, або як мінімум оголошували "іноагентами", а не запрошували на зустріч з піченьками, чаєм і конфетами АВК.

Деякі особливо ярі критики влади ніколи не керували командою хоча б з п'яти осіб і не розуміють кількості деталей, які можуть випасти з уваги, і міжлюдських конфліктів, які доводиться в міру власного терпіння урегульовувати на найвищому рівні суспільної ієрархії.

Тому дивіться першоджерела і ставтесь до фактів неупереджено.

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
8 Comments
Ecency