Гуманна мишоловка

Є в нас знайомі, ймовірно, ви серед своїх теж таких маєте, які через свої світоглядні чи релігійні переконання вважають неприпустимим позбавити життя будь-яку живу істоту, включаючи надокучливих мух чи комарів, або шкідників гризунів.
Живучи на землі, і з настанням перших холодів, існує проблема міграції поближче до людського тепла мишей-польовок (вони менші за розміром від звичайних мишей). Завдяки своїм мініатюрним розмірам, вони легко пролазять в будь-яку шпорину і потрапляють до хати з усіма відповідними наслідками. Як мінімум лазять і постійно щось шкребуть на горищі, а бувало і добиралися до кухонних шухляд з крупами.
Ми боролися з ними різними засобами, в тому числі і отрутними, але переміг так званий "гуманний" варіант, який порадив нав той таки знайомий противник позбавляти життя живих істот.
Називається він ловити "на банку". Ми трохи вдосконали цей спосіб і його можна назвати ловити "на каструлю".
Головне, вирахувати маршрут потрапляння мишей до хати (у нас це господарська комора прибудована впритул до хати). От на цьому місці виставляєте таку нехитру конструкцію. На якусь тверду основу, це може бути шматок металу, скла, пластику або ДСП, виставляється каструля. Між основою і каструлею "на ребро" виставляється половинка грецького горіха, таким чином, щоб каструля наче висіла в повітрі спираючись на горіх. І от в цю утворену шпорину між каструлею і основою залазить мишка поласувати горішком, починає його ворушити, після чого горіх зміщується і каструля падає на основу, захлопуючи мишку всередині.
Потім, по дорозі на роботу, десь в посадці мишку випускаємо, щоб не повернулась )
Таким чином, до кінця осені вдається зловити 5-10 мишей, які потенційно мали б опинитись в хаті. Але вже з настанням зими і морозів, миші перестають лізти до хати, огніздившись десь на вулиці.
І от вже який рік цей лайвхак рятує нас він непроханих гостей і забезпечує тишу в приміщенні.

IMG_20211021_110055.jpg

IMG_20211021_110043.jpg

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
2 Comments
Ecency