Апгрейд комп’ютера. Материнська плата


(фото з pexels)

Moterboard, материнська плата, або ж просто "материнка" -- це компонент системного блоку, що поєднує на собі всі елементи комп’ютерної системи та забезпечує їхню сумісність та взаємодію.

В минулому дописі рубрики "Апґрейд комп’ютера" я вже обрав процесори для майбутньої збірки і більше схиляюсь до варіанту з Ryzen 1200. Бо він є сучасним і, як стверджують чимало оглядачів комп’ютерного "заліза", оптимальним варіантом не лише для повсякденного використання, а й для початкових професійних функцій. Отже й обиратиму материнку саме під це сімейство.

Вибір материнської плати є ще важливішим ніж процесора. Адже в майбутньому оновити процесор на потужніший досить просто. А от оновлення материнки потребує повної переробки збірки та перевстановлення драйверів, або й усієї операційної системи. Тобто це займе більше часу.

Головні мої вимоги до плати це можливість в майбутньому оновити процесор, підтримка біль менш сучасних технологій, наявність достатньої кількості роз’ємів. А також важливим елементом є наявність чотирьох слотів для оперативної пам’яті. Бо як виявилось, саме цей компонент в моїй моделі використання комп'ютера є вузьким місцем.

Наступним кроком є вибір "чіпсета". Якщо спрощено, то чіпсет це найважливіша мікросхема на материнці, що відповідає за взаємодію між компонентами. З його допомогою процесор, накопичувачі, відеокарта, периферія та інші частини системного блоку дружно працюють розуміючи один одного.

Нині із доступних у продажу є материнки з підтримкою Ryzen 1200 на таких чіпсетах: A320, B320, B350, B450, B550, X370_, X470, X570. Відповідно до призначення мікросхеми серії "А" призначені для початкового рівня, серії "В" для середнього і високого, а "Х" - це для потужних систем переважно ігрового сегменту та любителів розганяти "залізо".

Погугливши і перечитавши велику кількість думок і рекомендацій я вирішив, що для мене оптимальним вибором будуть моделі на мікросхемі B450. Вона є актуальною з технологічної точки зору і з боку підтримки виробниками.

Далі найболючіше. Бюджет. Адже я планую вписатися в загальну суму апгрейду системного блоку на близько 6 тисяч гривень, то максимальна ціна на материнку має бути не більшою за 2600 гривень.

І от визначившись із параметрами я заглянув до онлайн каталогів та великих магазинів. І тут зрозумів, що вибір став ще важчим. Оскільки я не маю якихось фаворитів серед виробників, а моделей із бажаними характеристиками чимало. А тут виявляється існують ще й додаткові нюанси: зручність компонування елементів на платі, типи додаткових роз’ємів, кількість фаз живлення та наявність на них радіаторів для охолодження, кількість роз’ємів для вентиляторів і так далі. Тобто, довелось перечитати багато розрізненої не систематизованої інформації.

А ще в ході цих пошуків з’ясував, що коментатори часто не читають опису товару, або ж їм лінь зайти на офіційний сайт виробника. Тому замість відгуків про використання більшість коментарів -- це питання чи буде певний процесор чи оперативна пам’ять працювати з цією материнкою. Особливо багато такого спаму в онлайн-магазині із зеленим смайликом.

На завершення цієї нуднуватої оповідки напишу список обраних моделей:

  • Asus TUF B450M-Plus Gaming Socket AM4
  • ASRock B450M PRO4-F
  • Gigabyte B450 Aorus M
  • ASUS PRIME B450M-K
  • MSI B450M PRO-VDH MAX
  • Asus Prime B450M-A

Можливо серед читачів знайдеться якийсь затятий комп’ютерник, що з цього переліку допоможе вибрати найкращу.

А яку модель обрали б ви?


#комп’ютер #технології #апгрейд

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
2 Comments
Ecency