The FTP protocol was 50 years old (Протоколу FTP виповнилось 50 років)

16 квітня 1971 року магістр Массачусетського технологічного інституту Абхей Бхушан (Abhay Bhushan) опублікував першу специфікацію протоколу для передачі файлів через інформаційні мережі під назвою File Transfer Protocol.

ftp_50.png

З роками цей стандарт змінювався та удосконалювався і пережив більше десяти ревізій. Набуваючи нових можливостей. А згодом став важливим елементом у розвитку мережевих технологій. В часи перших зачатків інтернету FTP був головним способом передачі великих файлів. Кожен справжній системний адміністратор та комп’ютерник повинен був вміти налаштовувати фтп-сервери.

зображення pexels.com

За 50 років технологія отримала чимало конкурентів. Проте й до нині залишається на плаву, не думаючи про вихід на пенсію. Її часто можна зустріти при завантаженні iso-образів, а також репозиторіїв пакетів дистрибутивів. FTP ще й досі використовується для завантаження сайтів на хостинг, для простої організації мережевого доступу до файлів та інших повсякденних завдань. Мільйони фтп-серверів працюють в інтернеті не зважаючи на появу нових хмарних сервісів та протоколів.

Зараз частка масового використання FTP щороку зменшується. Технологію вже прибрали з браузера Хром і в це відбудеться із браузером Firefox. Але для багатьох професіоналів зі світу it вона залишається рідною і незамінною для вирішення завдань передачі файлів.

Join the conversion now