Linux підкорює Марс

18 лютого, на радість усім і завдяки кропіткій роботі вчених, відбулась вдала посадка дослідницького робота "Perseverance"(Наполегливість) на Марс. Охочі з усього світу могли спостерігати за цією подією в прямому ефірі.

зображення NASA

Цей апарат містить багацько різноманітного обладнання та важить цілу тонну і є справжньою лабораторією на колесах. І вже почав передавати данні. Одна фотографія навіть стала основою для чималої кількості мемів, при чому NASA сама зробила платформу для їхнього створення.

Проте це не головне. Родзинкою "Наполегливості" є те, що він прилетів не сам. У собі він приніс ще й напарника - безпілотний гелікоптер на ім’я "Ingenuity"
(Винахідливість). І в даному безпілотнику програмний компонент для управління апаратом створений на основі комбінації opensource програмного коду від GNU/Linux та платформи F' (читається як "F prime") розробки NASA.

зображення Wikipedia

Отже, це буде перший в історії людства, момент запуску вільної та відкритої операційної системи на "червоній планеті".

Про цей безпілотник є ще одна цікава інформація. Його "мозком" є процесор Snapdragon 801 виробництва компанії Qualcomm. На таких же чіпах виробляють і смартфони. Тобто таку саму іграшку, за бажанням і наявності технічних навичок, може зробити кожен охочий.


Джерело: pcmag.com, theverge.com

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
1 Comment
Ecency