Вітамін D: користь, шкода і чи допомагає при коронавірусі

витамин2.jpg

Останнім часом в аптеках спостерігається дефіцит антибіотиків та препаратів, до складу яких входить вітамін D. Розглянемо, чим же так корисний цей вид вітамінів. Чи допомагає він боротися з коронавірусом.

Цей варіант вітамінів ділиться на 2 види: ергокаціферол (тобто, D2) і холекальциферол. Перший вид наш організм отримує з харчових продуктів. Другий нам поставляють сонячні промені. Вітамін D необхідний не тільки для зміцнення кісток, а й для правильного і нормального функціонування всього організму.

Дефіцит вітаміну D, і якими продуктами його можна поповнити

витамин.png

Брак вітаміну D може виникнути з різних причин. Найбільша його кількість в організмі спостерігається в кінці літа. Через те, що організм отримує його від сонячного світла. Правда, тут потрібно пам'ятати про шкоду ультрафіолетового випромінювання.

Для того, щоб поповнити запаси зазначеного вітаміну, необхідно вживати ряд продуктів харчування.

  1. Найбільша кількість знаходиться в таких продуктах, як: жирна риба, дріжджі та печінка тріски.

  2. Другий рядок займають: вершкове масло, яловича печінка, жовтки яйця та сир.

  3. Крім цього, досить багато вітаміну D міститься у лисичках. Правда, це стосується тільки лісових грибів.

Скільки потрібно вітаміну для нашого організму

ВООЗ рекомендує вживати від 200 до 600 одиниць вітаміну — МО. Американці вважають, що щодоби потрібно вживати від 800 до 4 тисяч МО. В даному випадку все залежить від віку та національності людини. Дітям та дорослим потрібна різна кількість вітаміну. На цей фактор впливають різні захворювання. Дозування зможе призначити тільки лікар.

Чи допоможе вітамін D при захворюванні коронавірусом

витамин1.jpg

Дослідники вважають, що ті люди, у яких спостерігається дефіцит цього виду вітаміну, переносять хворобу COVID19 дуже важко. Якщо рівень в нормі, тоді й з захворюванням боротися в рази простіше. Правда, фахівці ВООЗ вказують, що ще немає перевірених фактів, які підтверджують взаємозв'язок між коронавірусів та вітаміном D. Ще проведено надто мало досліджень.

Шкода вітаміну D

В першу чергу, це стосується надлишку. В даному випадку може збільшитися кількість кальцію в серці, нирках, судинах і легенях. Це негативно позначиться на самопочутті людини. Відповідно, перед початком споживання рекомендується проконсультуватися з медиками.

Таким чином, можна сміливо стверджувати, що вітамін D допомагає впоратися з вірусами та шкідливими бактеріями. Важливо не перестаратися.


Text.ru - 100.00%


Малюнки

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
10 Comments