Сукня від Halston

Подивилася міні-серіал «Голстон» від Netflix про легенду американської моди середини 70-х років – дизайнера Роя Голстона. Ця 5-тисерійна художня документалка – феєрична глорифікація стилю, краси, гедонізму та свободи, які уособлював цей унікальний для свого часу модельєр.
Капелюшок-таблетка для Джеккі Кеннеді, сукня із застібкою на шиї, що стала хітом американських дискотек, парфум у пляшці у формі сльози, – це речі, які зробили з Голстона зірку, бренд, упізнаваний і бажаний. Він увійшов в історію моди як новатор, що виготовляв елегантні жіночі сукні з одного шматка тканини, розрізаючи той навскоси. Фірмові захисні окуляри Halston носили вдень і вночі, позаяк вони були невід’ємною складовою образу тих, хто акцентував свою приналежність до тогочасного бомонду.
Молодість, танці, вишукана простота, безтурботність та сексуальність – усе це втілювали одяг і спосіб життя Голстона. Як справжній митець він був у полоні пристрастей, а це орхідеї, лімузини, чоловіки, наркотики та алкоголь. І хоча останні три з них його погубили, свої 58 років життя Голстон прожив яскраво і зі смаком.
Серіал від Netflix вражає свою неймовірною картинкою. Атмосфера 70-80-х років передана настільки достовірно й до найменших деталей (починаючи від дизайну костюмів та інтер’єру й закінчуючи тусовками тогочасної богеми у славнозвісному нью-йоркському клубі “Студія 54”), що глядач повністю занурюється в епоху розквіту американської моди і стилю диско.
Вражає в серіалі й зірковий каст. Дизайнера Роя Голстона грає Юен Макгрегор. Колись цього актора я зненавиділа за блискучу гру «письменника-невдахи» в артхаусному фільмі «Молодий Адам» з Тільдою Свінтон. А тепер щиро полюбила за переконливе втілення образу імпозантного Голстона. Відверто кажучи, це одне з найкращих амплуа актора. Він наче переживає і проживає життя дизайнера на екрані – чуттєво, із шиком і щемом відчуття самотності, яку уважний і спостережливий глядач час від часу читає між рядків.
Варто відзначити й ретельність у доборі акторів, які грають в серіалі друзів Голстона – Ельзу Перетті, Лайзу Міннеллі, Віктора Гюго та Марту Грем. Поза кадром, на жаль, лишається культова постать художника Енді Воргола, ім’я якого глядач неодноразово чує, епізодично бачить в кадрі його картини, але не самого Воргола. Як на мене, це певний прокол режисера. Адже Голстон дуже цінував творчість художника, мав колекцію його картин і був його другом.
Не менш вражає драматургія серіалу в цілому, і кожної серії зокрема. Адже тут з неабиякою майстерністю і тонким відчуттям стилю розставлені всі акцентами, і в кадрі немає нічого зайвого. Проте є в серіалі і свої недоліки.
Мені, наприклад, не вистачило деталізації перемоги Голстона у так званій “Версальській битві”, яка відбулася 1973 року в Парижі. На одному подіумі разом з іншими американськими дизайнерами, як-от Оскар де ла Рента, він змагався зі своїми французькими колегами по цеху – модельєрами Івом Сен-Лораном і Крістіаном Діором. Тоді у віці 40 років Голстон зломив у світі моди панування Франції. Але ми не бачимо цього тріумфу на екрані, як, власне, й повноту переживань самого дизайнера у цю знаменну й знакову для нього мить. Те саме стосується і прем’єри «Персефони» Марти Грем (основоположниці американського танцю модерн), для постановки якої Голстон створив дивовижні костюми. Це був останній його тріумф. Але в кадрі все показано похапцем, тим самим позбавляючи глядача можливості оцінити «лебедину пісню» дизайнера в усій її красі. Проте суто по-голлівудські виглядає фінал, коли перед смертю від СНІДу в 1990 році Голстон на лімузині подорожує узбережжям Каліфорнії, гортаючи в пам’яті незабутні сторінки свого сліпучого сяяння.
Режисер серіалу Раян Мерфі настільки захопився самою історією великого модельєра, ретельно і без ретуші намагаючись показати всі події його життя, що знехтував художньою складовою. Тож після перегляду серіалу лишається певне розчарування. Утім, це не зменшує непідробного захоплення, які викликають бурхливе життя і творчість модного генія.

EN-US_HALS_Main_Vertical_27x40_RGB_PRE.jpeg
VO0521_Halston_06.jpeg
Постер до серіалу запозичений з сайту https://www.imdb.com/
Фото з Роєм Голстоном та його моделями з https://www.vogue.com/

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
Join the conversion now