Про що розповість ваш гардероб?

Чому ми обираємо й носимо той чи той одяг? Яку роль він відіграє у нашому житті? І чи не «нудьгують» у шафі речі, які ми одягнули лише раз і відтоді про них забули? Відповіді на ці та інші питання можна знайти у книзі Александри Шульман «Одяг та інші важливі речі» / "Clothes… and Other Things That Matter» by Alexandra Shulman — колишньої головної редакторки британського Vogue.
На момент передзамовлення книги я вагалася, купувати її чи ні: а раптом там буде забагато гламуру? Та, зрештою, ризикнула, і не пошкодувала. Книга варта уваги, хоча для затятих модниць та модників вона може видатися пріснуватою, бо тут немає ані фешн-скандалів, ані інтриг, ані професійних порад "що і з чим носити". Це суто автобіографічна книжка, в якій Александра з притаманною англійцям безпосередністю розповідає про свою 25-річну кар'єру головної редакторки в одному з найкультовіших журналів моди; ділиться спогадами про доленосні для неї знайомства, зустрічі, події; "оголює" свої стосунки з одягом, занурюючись у спогади часів її дитинства та юності.
Гортаючи сторінки книжки, немов розкладаєш речі в гардеробі, читаючи на їхніх ярличках особисті історії авторки. Тут практично немає світлин, за винятком кількох ч/б фото з Александрою. Проте є QR-коди, за якими можна переглянути чимало модних фото у смартфоні (авторські права на них коштують дорого, тому видавець вдався до таких хитрощів).
Загалом книжка приємна й легка для читання. Тепла й щира, місцями навіть відверта; містить чимало пізнавальних фактів з історії моди. Тож, якщо ви мріяли зазирнути за лаштунки творення фешн-глянцю, а також дізнатися, як це бути публічною особою в світі моди, і чому певні аксесуари та одяг здатні стати нашими справжніми талісманами, — ця книжка для вас.
P.S. Одягаючи сьогодні зранку свій улюблений бірюзовий тренч, я ненароком згадала, що Александра Шульман характеризує цей предмет гардеробу як «вічне уособлення стилю, що не старіє». Адже тренч має певну загадкову привабливість і є символом незалежних жінок. А ще універсальність тренчу робить його, за словами авторки, «корисним інструментом зображення моди». Тому, з настанням прохолодної осені було так приємно вдягнути річ, яка роками не виходить з моди, завжди здатна підкреслити стиль і навіть додати певного статусу. Від цих думок стало затишно, і попри дощову погоду я в гарному настрої поїхала на роботу.
IMG_20210918_225419.jpg

H2
H3
H4
3 columns
2 columns
1 column
1 Comment